Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1864

13 червня 2018 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 507, якою вніс 11 змін до Порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 449 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 57, ст. 1679). З нововедень - співробтіників Бюро, які мають допуск до державної таємниці повинні тестувати сторонні особи поліграфологи, які мають допуск до державної таємниці (пункт 5 Порядку). Крім того, сторонніх спеціалістів звільнили від вимоги використовувати поліграф, який відповідає вимогам ДСТУ 8692:2016 Поліграфи. Технічні умови. Їм достатньо мати поліграф, який відповідає вимогам щодо нешкідливості для життя і здоров’я людини (пункт 8 Порядку). 

Однак для працівників структурного підрозділу внутрішнього контролю Бюро так і залишили вимогу про проведення дослідження лише за допомогою поліграфа, який відповідає вимогам "примарного" ДСТУ 8692:2016. Використання працівником структурного підрозділу внутрішнього контролю Бюро поліграфа, який не відповідає зазначеним вимогам, забороняється (пункти 8, 17 Порядку).

Для довідки, зміст прийнятого в 2016 році ДСТУ 8692:2016, ініціатором розробки якого була громадська організація "Всеукраїнська асоціація поліграфологів" спільно з приватним підприємством "УКРСЕТ" містить порушення, які не дають змогу в Україні взагалі на будь-які поліграфи отримати в акредитованих установах, підприємствах та організаціях, які призначені й уповноважені державою на проведення подібного виду робіт в Державній системі сертифікації – документу, який має назву СЕРТИФІКАТ ВІДПОВІДНОСТІ і міг би засвідчити відповідність поліграфа і його програмного забезпечення вимогам ДСТУ 8692:2016 у повному обсязі. Для прикладу, згідно вимог пункту 6.2.8 вказаного ДСТУ, програмне забезпечення поліграфа повинно відповідати вимогам ДСТУ EN 62304:2014 "Програмне забезпечення медичних пристроїв. Процеси життєвого циклу програмного забезпечення (EN 62304:2006, ІDT)", однак згідно висновку державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» виконати данну вимогу не можливо у принципі, оскільки поліграф відноситься не до МЕДИЧНОЇ ТЕХНІКИ, а до ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНИХ (АПАРАТНИХ) МЕТОДІВ, які взагалі ніколи не мали відношення до медичного програмного забезпечення під час досліджень.

15 червня 2018 на базі Технічного комітету 20 «Інформаційні технології» Національного органу стандартизації України під головуванням глави підкомітету ПК 37 ТК 20 д.тех.н. Романова В.А. відбувся круглий стіл про внесення змін до ДСТУ 8692 до: 2016 Поліграфи. Технічні умови.

Зі слів, директора Бюро Романа Труби, Кабінет Міністрів України вніс зміни до «Порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань», якими переніс етап поліграфу після проведення співбесід. «Це логічний та очевидний крок, який ми пропонували зробити. Проведення дослідження за допомогою поліграфу – довготривалий та складний етап, у тому числі для кандидатів. Неправильно змушувати людину проходити поліграф, якщо невідомо, чи стане вона працівником ДБР. Таких «потенційних» працівників – декілька тисяч. Витрачати їх час, час поліграфологів та, зрештою, Державного бюро розслідувань, яке чекає на переможців конкурсу – недоцільно», – підкреслив Директор Бюро. При цьому він зауважив, що після співбесіди інтерв’ювання кандидатів може бути більш конкретизованим.

Водночас, Р.Труба роз’яснив, що конкурс на 219 посад до центрального апарату Бюро проходитиме за старим порядком, тобто всі кандидати мають пройти поліграф: «Це рішення комісія ухвалила ще до внесення відповідних змін Кабінетом Міністрів».

Він також звернув увагу, що Державне бюро розслідувань – єдиний орган, де до вступу на службу, а також не рідше одного раз на рік, працівники проходять поліграф: «Такої вимоги немає в жодному державному органі, в тому числі і в нових антикорупційних органах» [1].

Нормативні документи: 

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 449 "Про затвердження Порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань". - Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/449-2017-п 

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 р. № 507 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 р. № 449 і від 20 грудня 2017 р. № 1069". - Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/507-2018-п/paran9#n9 

Вискористані джерела:

1. Усі переможці конкурсів на посади до ДБР обов’язково проходитимуть поліграф – Р.Труба. - Режим доступа: http://dbr.gov.ua/news/usi-peremozhci-konkursiv-na-posadi-do-dbr-obovyazkovo-prokhoditimut-poligraf-rtruba 

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 29 ноября 2023