Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 468

Із 16 березня 2020 року у Вищому антикорупційному суді запроваджено карантинні обмеження у зв’язку із поширенням на території України коронавірусної інфекції COVID-19. Ураховуючи, що карантин триває майже півроку, сьогодні, 12 серпня, у Вищій раді правосуддя у режимі відеоконференцзв’язку відбувся круглий стіл «Особливості функціонування судів в умовах карантину: рівні права для всіх учасників процесу». У заході взяв участь в.о. Голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук.

Під час обговорення питань, пов’язаних із запровадженням обмежувальних заходів у судах, Євген Крук повідомив, що «Ситуація з пандемією це також виклик для судової системи і у Вищому антикорупційному суді одразу належно на це відреагували». Так, були введені певні обмеження. «Зокрема, на доступ журналістів і вільних слухачів, судова охорона постійно проводить температурний скринінг і працівникам, і учасникам, і відвідувачам. Суд за власні кошти видає індивідуальні засоби захисту відвідувачам, якщо вони таких не мають. Учасники допускаються до зали судових засідань не раніш ніж за 10 хвилин до початку засідань», - розповів Євген Крук.

Він підтвердив, що Вищому антикорупційному суді траплялися випадки ураження COVID-19, про що пресслужба суду терміново повідомляла на сайті суду. «Такі особи швидко переходили на лікування, а коло їх контактів у суді - на самоізоляцію, та у випадку підтвердження відповідного захворювання - теж на лікування. Ми вживали всі необхідні заходи для непоширення хвороби». «З урахуванням законодавчих змін до Перехідних положень КПК суд призначав і продовжує призначати слухання в режимі відеоконференцій», - зауважив виконувач голови ВАКС. Частина з них зривалася через технічні збої в системі. На думку доповідача – «Аби уникнути збоїв в призначенні відеоконференцій, потрібно підвищувати потужності серверних систем». За його словами, нині, в карантинних умовах, коли обмежується доступ громадськості до судових засідань, принцип публічності та гласності не порушується - ВАКС проводить постійні трансляції на ютуб-каналі суду.

Євген Крук наголосив, що «Людина, її життя і здоров‘я визнаються найвищою соціальною цінністю. Разом з цим справи повинні бути розглянуті протягом розумного строку, це безумовна повага до ключових прав і свобод, яку ми неухильно дотримуємося».

Карантин поставив перед судами також питання оцінки поважності та не поважності явки учасників провадження до суду. «Це питання визначено в ст. 138 КПК України. Питання вирішується в кожному конкретному випадку з урахуванням доказів, які надає заявник на підтвердження обставин, які він вважає поважними. У випадку порушенням вимог КПК з боку сторони обвинувачення або захисту – суд вживає відповідних процесуальних заходів», - підсумував в.о. Голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук.

ВАКС


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).