Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 351

У справі № 910/13160/19 Компанія подала позов до Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України про визнання протиправним та скасування рішення Міністерства про відмову у внесенні змін до Державного реєстру патентів України на винаходи шляхом виправлення технічної помилки у формулі винаходу за патентом України № 100373 «Лікарський засіб у формі таблетки з протизапальною, аналгетичною та хондропротекорною дією», а також зобов’язання відповідача внести зміни до цього реєстру.

Господарський суд міста Києва позовні вимоги задовольнив частково: зобов’язав Міністерство внести зміни до Державного реєстру патентів України на винаходи; у задоволенні решти позовних вимог відмовив.

Північний апеляційний господарський суд апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства (яке не було учасником цієї справи) на рішення господарського суду першої інстанції закрив.

Верховний Суд постановою від 18 серпня 2020 року касаційну скаргу Товариства задовольнив: ухвалу апеляційного господарського суду скасував, справу направив для продовження розгляду до суду апеляційної інстанції з огляду на таке.

Апеляційний господарський суд, постановляючи оскаржувану ухвалу, не з’ясував належним чином обставини, пов’язані з вирішенням у цій справі питання про права, інтереси та (або) обов’язки Товариства, а тому й передчасно закрив апеляційне провадження з посиланням на п. 3 ч. 1 ст. 264 ГПК України.

З’ясовуючи питання наявності / відсутності правового зв’язку між Товариством і учасниками справи № 910/13160/19, суд апеляційної інстанції виходив із того, що:

- судовим рішенням у справі № 910/19256/16 визнано порушення Товариством прав інтелектуальної власності Компанії;

- відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Верховний Суд постановою від 21 липня 2020 року скасував рішення та постанову у справі № 910/19256/16 та передав її на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.

Процесуальний закон, у тому числі наведене положення ч. 4 ст. 75 ГПК України, не надає преюдиціального значення обставинам, які зазначені у скасованих судових рішеннях. Тому обставини, встановлені судами першої та апеляційної інстанцій у справі № 910/19256/16, не можуть вважатися такими, що не доказуються при розгляді справи № 910/13160/19.

Висновок апеляційного господарського суду про те, що судовим рішенням стосовно патенту жодні права та інтереси скаржника (Товариства) не зачіпаються, «оскільки виникли та існують між позивачем як патентовласником та відповідачем як уповноваженим органом», не відповідає положенням статей 17 та 254 ГПК України, тому що саме існування певних правовідносин між зазначеними особами жодним чином не виключає наявності прав та інтересів стосовно цих же правовідносин у третіх осіб, зокрема Товариства, яке не брало участі у цій справі.

Постанова КГС ВС від 18 серпня 2020 року у справі № 910/13160/19 – http://reyestr.court.gov.ua/Review/91049682.

Верховний Суд України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).