Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 117

Більше року близько 300 кандидатів на посаду судді перебувають у стані невизначеності через незавершені конкурсні процедури. Про це зазначив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко в інтерв’ю Інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна», відповідаючи на запитання про актуальність законопроєкту № 3711, прийняття якого дасть змогу сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України і розблокувати процес наповнення судів кадрами.

«Незакінченим лишився конкурс на заміщення близько трьохсот суддівських вакансій. Кандидати пройшли дев’ятимісячне навчання у Національній школі суддів України, на виплату їм стипендій держава витратила з бюджету мільйони гривень. Кандидати пройшли всі процедури конкурсного відбору включно зі складанням іспитів. Однак через припинення повноважень ВККСУ конкурсні роботи кандидатів у судді не були перевірені. На тому етапі процедура їхнього добору зупинилася. Між тим, ці кадри могли б наповнити судову систему», – зазначив Андрій Овсієнко.

Як відомо, у листопаді минулого року набрав чинності Закон України № 193-IX, яким внесено зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування. Цим Законом було припинено повноваження членів ВККСУ без перехідного періоду, внаслідок чого всі процедури, які були започатковані і проводилися Комісією, припинилися. Зокрема, було заблоковано кваліфікаційне оцінювання суддів, призначення на посади, проведення конкурсів на заміщення вакантних посад.

«Ми переконували представників законодавчої влади не допускати змін, які призведуть до негативних наслідків. Нас не почули. Закон № 193-IX «поставив хрест» на Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. ВРП, зі свого боку, вжила всіх необхідних заходів для створення ВККСУ. Ми підготували Положення про конкурс. Разом із членами ВРП ми їздили до Страсбурга, де спілкувалися із представниками органів Ради Європи, які не надавали своїх кандидатів до складу конкурсної комісії, що мала сформувати нову ВККСУ. Свою відмову наші міжнародні партнери мотивували тим, що українські законотворці не врахували європейські рекомендації та міжнародні стандарти під час розроблення Закону України № 193-IX», – розповів Андрій Овсієнко.

Нагадаємо, у березні 2020 року Конституційний Суд України своїм Рішенням (№ 4-р/2020) визнав неконституційними окремі положення Закону України № 193-IX, якими був змінений Закон України «Про судоустрій і статус суддів» та деякі закони щодо діяльності органів суддівського врядування. Законопроєкт № 3711 має виправити недоліки, спричинені попередніми змінами, і привести законодавство у відповідність до Конституції та до Рішення КСУ.

Голова ВРП висловив сподівання, що законопроєкт № 3711 найближчим часом буде ухвалений і ВККСУ розпочне свою роботу.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 15 августа 2022

Новини