Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 181

Коли робота судів ускладнена через нестачу кадрів і суд не має змоги швидко та якісно здійснювати правосуддя, це негативно впливає на роботу і адвокатів, і прокурорів. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко під час першої зустрічі у межах національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», ініційованої ВРП.

«Дві тисячі суддівських вакансій – це ще не кінцева межа. Уже спостерігається тенденція до відтоку кадрів на рівні апеляційних судів. Ситуація із здійсненням правосуддя стане вкрай критичною, коли суди апеляційної інстанції будуть неспроможні розглядати комплекс процесуальних питань, які належать до їхньої компетенції. Це відобразиться на набранні судовими рішеннями законної сили, вжитті запобіжних заходів та багатьох інших питаннях», – наголосив він.

З огляду на критичну ситуацію, за словами Голови ВРП, існує гостра необхідність у виправленні непродуманих норм законодавства, ухваленні законопроєкту № 3711 і відновленні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. «Початок роботи ВККСУ має стати імпульсом, який дасть можливість почати вирішувати проблеми доступу до правосуддя. Закон України «Про судоустрій і статус суддів» визначає таку архітектуру органів суддівського врядування, в якій передбачена обов’язкова наявність ВККСУ. Як повноцінний правосуб’єктний орган ВККСУ виконує основний масив роботи щодо добору і кваліфікаційного оцінювання. І його діяльність має бути поновлена», – зазначив Андрій Овсієнко.

Голова ВРП розповів, що Рада, зі свого боку, в межах тимчасових повноважень, наданих Законом України 679-IX, вживає всіх заходів, щоб запобігти повному колапсу в судовій системі. Зокрема, вносить Президенту України подання щодо призначення суддів, із часу закінчення п’ятирічного строку повноважень яких минуло понад два роки, відряджає суддів на роботу до інших судів.

«Але це соломинка, за яку ми хапаємося для того, щоб випливти з виру проблем, які нанизуються одна на одну. Непродуманими змінами законодавства було порушено один із засадничих принципів безперервності судової влади. Відсутність перехідних положень у Законі України № 193-ІХ призвела до критичних наслідків – руйнування архітектури органів суддівського врядування», – зазначив Андрій Овсієнко.

На переконання Голови ВРП, реформи мають бути системними, узгодженими із суддівською спільнотою і спрямованими на розвиток. Він висловив сподівання, що єдиним консолідованим центром обговорення та напрацювання шляхів подальшого розвитку законодавства у сфері правосуддя стане робоча група з питань розвитку законодавства про організацію судової влади Комісії з питань правової реформи при Президентові України.

Андрій Овсієнко зазначив, що започаткуванням дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи» ВРП прагне синхронізувати бачення усієї правничої спільноти щодо напрямів розвитку судової системи та шляхів подолання наявних проблем, а також консолідувати зусилля задля досягнення результатів, важливих для всього суспільства.

У заході взяли участь заступник Голови Верховного Суду, Голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдан Львов, Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова, Голова Ради суддів України Богдан Моніч, заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький, представник Національної школи суддів України Олександр Іщенко, Голова правління Асоціації розвитку суддівського самоврядування України Дмитро Бездоля, Головний міжнародний експертк з питань судової реформи Проєкту ЄС «Право-Justice» Анна Адамська-Галлант. У режимі відеоконференції до зустрічі долучились 43 учасники.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).