Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 246

Представники органів судової влади Черкаської області звернулися до вищого керівництва держави з проханням вирішити проблему критичного недофінансування судів.

Відповідний лист підписали начальник Територіального управління ДСА України у Черкаській області Євген Пристрома, голова Черкаського апеляційного суду Юрій Сіренко, голова Черкаського окружного адміністративного суду Сергій Гарань, голова Господарського суду Черкаської області Олег Чевгуз.

Документ надіслано до Офісу Президента України, Комітету Верховної ради України з питань бюджету, Комітету Верховної ради України з питань правової політики та Міністерства фінансів України.

У тексті звернення вказується на критично низький рівень забезпечення поточними видатками судів, який становить близько 50% від необхідних потреб.

Зростає заборгованість із оплати послуг поштової кореспонденції (судові повістки, ухвали, рішення та постанови судів тощо).

Наразі, заборгованість Територіального управління ДСА України у Черкаській області з оплати послуг на відправлення поштової кореспонденції складає 2 205,26 млн. грн., погасити її неможливо без внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», у якому на сьогоднішній день відсутні відповідні кошторисні призначення.

Водночас, протягом 2020 року відбувається ріст інфляції, підвищуються тарифи на всі послуги та матеріали, що збільшує їх вартість у порівнянні з попереднім роком. Необхідні поточні видатки на закупівлю конвертів, поштових марок, канцелярії, послуг з відправлення поштової кореспонденції, з адміністрування роботи систем та технічних питань у сфері інформаційних технологій, обслуговування пожежної сигналізації тощо.

Підписанти звертають увагу найвищого керівництва органів державної влади на стан оплати праці працівників апарату судів.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» закладено неприпустимо низькі показники фінансового забезпечення фонду оплати праці, розмір якого не покриває передбачені законодавством обов’язкові виплати.

У всіх без виключення судах області фонд оплати праці працівників апарату знизився до критичного рівня.

Відповідно до проведеного аналізу фактичного споживання 2019 року та кошторисних призначень 2020 року, фонд оплати праці працівників апарату Черкаського апеляційного суду зменшився на 44,1%, місцевих загальних судів Черкаської області на 34%, Черкаського окружного адміністративного суду – на 28%, Господарського суду Черкаської області – на 26%.

Невиплата заробітної плати працівникам апаратів судів є посяганням на гарантоване державою право на працю та своєчасне отримання належної винагороди за неї, а недостатнє фінансування поточних видатків судів створює перешкоди до забезпечення процесу відправлення правосуддя.

З огляду на вищевикладене, представники органів судової влади Черкаської області у своєму листі просять вище керівництво держави вжити заходів щодо внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», збільшивши Державній судовій адміністрації України, як головному розпоряднику бюджетних коштів, кошторисні призначення на 2020 рік.

З повним текстом листа можна ознайомитися тут.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).