Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 471

Голова Верховного Суду взяла участь у ІХ Міжнародному форумі з практики Європейського суду з прав людини, що відбувався упродовж 9–10 грудня 2020 року в онлайн-режимі.

У вступній промові Валентина Данішевська нагадала, що під час минулорічного Форуму йшлося про те, що робота у контексті реалізації стандартів Ради Європи та ЄСПЛ в Україні має вестися за трьома напрямами: перший – належне та доречне застосування правових позицій ЄСПЛ, другий – превенція порушень на національному рівні, третій – усунення порушень, встановлених Судом, шляхом забезпечення системного виконання його рішень.

«За рік, що минув, ми дещо просунулися вперед у реалізації кожного із цих завдань», – зауважила Голова ВС.

Верховним Судом спільно з Міністерством юстиції України, Департаментом виконання рішень ЄСПЛ та експертами проєкту «Право-Justice» проаналізовано рішення ЄСПЛ у справах проти України, що перебувають на виконанні.

Аналіз показав, що таких рішень є майже 600. Вони систематизовані за статтями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які були порушені. Приблизно 40 % – це порушення ст. 6 (право на справедливий суд). У майже 30 % таких рішень встановлено порушення ст. 3 (заборона катувань). Порушення інших статей Конвенції трапляється рідше, але у підсумку ми все одно маємо 9 % – це порушення ст. 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), 8 % – ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність), та 6 % – порушення ст. 2 (право на життя).

«Цей аналіз дає Україні подальші напрями для руху як на законодавчому рівні, так і на рівні роботи та взаємодії органів, відповідальних за виконання. Також це дає і напрям для розвитку судової практики. Але, безумовно, першочергові дії мають відбуватися у законодавчому полі», – наголосила Валентина Данішевська.

Також Голова ВС повідомила, що цьогоріч Комітет Міністрів Ради Європи припинив нагляд з ряду справ за результатами вивчення практики ВС, яка засвідчила, що в Україні відбулися позитивні зміни у контексті порушень, встановлених у таких справах, як «Лізанець проти України», «Грімковська проти України», «East-West Alliance Limited проти України», «Якушев проти України» та «М. Т. проти України».

Щомісяця Верховний Суд публікує огляди рішень ЄСПЛ у справах проти України та інших держав – членів Ради Європи, а під час розгляду конкретних справ Верховний Суд здійснює аналіз релевантної практики ЄСПЛ.

«Ці заходи, безумовно, впливають і на рівень розуміння практики ЄСПЛ українським суддівським корпусом, і на коректне застосування рішень ЄСПЛ при розгляді суддями подібних справ», – підкреслила Валентина Данішевська.

Верховний Суд України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).