Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 191

Вища рада правосуддя на засіданні 14 грудня 2020 року ухвалила рішення тимчасово, до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження, відсторонити суддю Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Леоніда Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Докладніше тут.

2. Професію судді можна порівняти з професією лікаря: це ті, від чиїх рішень прямо залежать людські долі

Флешінтерв’ю Голови Вищої ради правосуддя Андрія Овсієнка до Дня працівників суду тут.

Переглянути відео

3. Майже 250 суддів склали присягу та набули повноважень

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко взяв участь в урочистій церемонії складання присяги суддів, яка відбулася в присутності Президента України у національному центрі «Український дім».

Присягу склали судді, які були призначені на посади указами Президента України в період з липня по грудень 2020 року за поданням Вищої ради правосуддя. Це кандидати, рекомендації щодо яких за результатами конкурсного відбору надіслані до ВРП Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

4. Андрій Овсієнко: Недостатнє фінансування судової системи призводить до суттєвих проблем зі здійсненням правосуддя

«Очевидна диспропорція у фінансуванні однієї з трьох гілок державної влади. У 2020 році судова система профінансована на 64% від заявленої потреби. На наступний рік прогнози ще гірші. На сьогодні майже сто судів повідомили ВРП про брак коштів на оплату праці працівників апарату суду. Більше десяти судів повідомили, що через недофінансування припиняють надсилати поштову кореспонденцію», – розповів Голова ВРП.

За словами Андрія Овсієнка, наразі існує проблема з оплатою Державним казначейством запланованих видатків на здійснення правосуддя – заборгованість становить близько мільярда гривень. Андрій Овсієнко у коментарі також наголосив на гострій потребі відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та подолання кадрового дефіциту в судах.

Переглянути відео

5. Вища рада правосуддя з початку року розглянула 306 повідомлень суддів про втручання в їхню діяльність щодо здійснення правосуддя

Упродовж січня – листопада 2020 року до Вищої ради правосуддя надійшло 314 повідомлень про втручання у професійну діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, про дії, що порушують гарантії незалежності суддів або підривають авторитет правосуддя.

За результатами розгляду 225 повідомлень суддів про втручання Рада рішеннями затвердила 196висновків членів ВРП про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. За результатами перевірки 81 повідомлення суддів Вища рада правосуддя ухвалила 60 рішень про вжиття заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, з них 42 рішення про звернення до прокуратури та органів правопорядку щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочинів.

6. Розпочато підготовку законопроєкту, який має врегулювати ситуацію з суддями Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів

Член Вищої ради правосуддя Тетяна Розваляєва взяла участь у першому засіданні робочої групи, завданням якої є підготовка законопроєкту, спрямованого на виконання рішення Конституційного Суду України щодо невизначеності ситуації із суддями Верховного Суду України та існуванням двох судів – Верховного Суду України і Верховного Суду. Також цим законопроєктом планується унормувати питання, пов’язані із суддями вищих спеціалізованих судів України.

Детальніше тут.

7. Член ВРП Павло Гречківський: Для того, щоб підвищити довіру до судової влади, треба підвищити довіру до влади загалом

Для підвищення довіри до судової влади необхідно підвищити довіру до влади загалом. Для цього треба з повагою ставитися до рішень судів і до самих суддів як до носіїв влади. Виконавча і законодавча влада мають утримуватися від політичної критики судів. Необхідний професійний план дій, а не полювання на відьом. На цьому Павло Гречківський наголосив у блозі «Перевірити перевіряльників, або що не так із перевірками у судовій владі?», опублікованому у виданні «Юридическая практика».

8. ВРП внесе Президентові України подання про призначення чотирьох суддів

Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення чотирьох суддів, які не здійснювали правосуддя через припинення повноважень у зв’язку із закінченням строку, на який їх було призначено.

17 грудня 2020 року Вища рада правосуддя прийняла рішення внести Президентові України подання про призначення на посади до місцевих судів:

НАНІЧКІНОЇ Наталі Миколаївни – на посаду судді Марганецького міського суду Дніпропетровської області;

ДЗЮБИ Олега Анатолійовича – на посаду судді Господарського суду Харківської області;

КОРОТКОВА Тімура Вікторовича – на посаду судді Корабельного районного суду міста Миколаєва;

ПАВЛУСЯ Олега Сергійовича – на посаду судді Любомльського районного суду Волинської області.

9. Сімох суддів звільнено з посад за загальними обставинами

17 грудня 2020 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку та про звільнення за власним бажанням.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити у відставку:

Ющука Олега Сергійовича – з посади судді Луцького міськрайонного суду Волинської області;

Горчакову Ольгу Іванівну – з посади судді Орджонікідзевського районного суду міста Харкова;

Андрущенко-Луценко Світлану Володимирівну – з посади судді Миргородського міськрайонного суду Полтавської області;

Гнатюка Валерія Олексійовича – з посади судді Любашівського районного суду Одеської області;

Могильного Олега Павловича – з посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду;

Потапова Олександра Омеляновича – з посади судді Віньковецького районного суду Хмельницької області.

Також Вища рада правосуддя вирішила звільнити Нижного Андрія Валерійовича з посади судді Ленінського районного суду міста Дніпропетровська за власним бажанням.

10. ВРП відрядила суддю до П’ятого апеляційного адміністративного суду

Відрядження одного судді строком на один рік дасть змогу врегулювати навантаження і забезпечить належні умови для доступу до правосуддя у цьому суді.

Вища рада правосуддя 17 грудня 2020 року вирішила відрядити суддю Одеського апеляційного адміністративного суду Зуєву Ларису Євгеніївну до П’ятого апеляційного адміністративного суду з 31 грудня 2020 року строком на один рік.

11. Правовий комітет схвалив законопроєкт про тимчасову передачу ВРП повноважень ВККСУ для завершення конкурсів на посаду судді

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про Вищу раду правосуддя» щодо завершення конкурсних процедур на зайняття посад суддів місцевих судів» (№ 4229).

Законопроєктом передбачено, що Вища рада правосуддя тимчасово, до дня формування повноважного складу ВККСУ, проводитиме і завершуватиме конкурси, оголошені ВККСУ 5 серпня 2019 року, серед кандидатів на посаду судді місцевого суду, які відповідають вимогам абзаців третього та сьомого пункту 13 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» і звернулися із заявами про участь в оголошених конкурсах. Положення законопроєкту стосуються 28 кандидатів на зайняття посад суддів, які подали заяви про участь в оголошеному ВККСУ конкурсі на зайняття 35 вакантних посад суддів місцевих судів, та 8 кандидатів, які подали заяви про участь в оголошеному ВККСУ конкурсі на зайняття 7 вакантних посад суддів місцевих загальних судів Донецької та Луганської областей.

12. ВРП наполягає на встановленні доплат до заробітної плати працівникам апаратів судів на період дії карантину

17 грудня 2020 року Вища рада правосуддя вчергове звернулася до Прем’єр-міністра України із проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ від 29 квітня 2020 року № 375 з метою встановлення доплат до заробітної плати працівникам апаратів судів на період дії карантину.

Як ми повідомляли, аналогічне звернення (лист № 41437/0/9-20) керівнику Уряду ВРП надіслала 19 листопада 2020 року. Рада вважає за необхідне доповнити перелік осіб, яким постановою № 375 встановлено доплату до заробітної плати на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, категорією працівників апаратів судів.

Докладніше тут.

13. Олексій Маловацький: Питання кадрового голоду в судах є загальнодержавною проблемою

На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час засідання Донбаської регіональної ради з питань реформи правосуддя, яке було присвячене питанню правосуддя в умовах збройного конфлікту та карантину.

Заступник Голови ВРП зазначив, що, незважаючи на те, що проблем у судовій системі дійсно багато, головний мінус у тому, що вони системні, а необхідні зміни в законодавстві відбуваються фрагментарно.

Олексій Маловацький окреслив основні чинники, які сприяють відтоку суддівських кадрів:

  • Припинення повноважень складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів Україниі, як наслідок, зупинення численних процедур – призначення, переведення, кваліфікаційного оцінювання суддів, конкурсів у місцеві та апеляційні суди.
  • Непослідовна законотворча діяльність у правовій системі України щодо судочинства.
  • Проблема із просуванням молодих суддів на вищі посади.
  • Цілеспрямована інформаційна політика проти суддів.

14. Відбулося засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя

8 грудня 2020 року у Вищій раді правосуддя відбулося засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, до порядку денного якого включено розгляд дисциплінарних проваджень, порушених Вищою радою правосуддя.

Комісія розглянула пропозиції комітету з дисциплінарних проваджень щодо державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, з питань дисциплінарних проваджень, порушених рішеннями Вищої ради правосуддя від 16 червня 2020 року, 23 липня 2020 року та 13 серпня 2020 року стосовно Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича за зверненнями народного депутата України Тараса Тарасенка.

Комісія підтримала пропозиції Комітету внести ВРП пропозицію дисциплінарні провадження, порушені за депутатським зверненням народного депутата України Тараса Тарасенка, стосовно Голови ДСА України Зеновія Холоднюка закрити у зв’язку з його звільненням з посади за власним бажанням.

15. Продовжено строк надання згоди на відрядження до Галицького районного суду Івано-Франківської області

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 17 грудня 2020 року № 3533/0/15-20 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Галицького районного суду Івано-Франківської області до 28 грудня 2020 року.

Як відомо, Вища рада правосуддя рішенням від 1 грудня 2020 року № 3328/0/15-20 оголосила про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме 1 судді доГалицького районного суду Івано-Франківської області.

16. Кандидати, щодо яких ВРП внесла Президентові України подання про призначення суддею, відповідають всім вимогам законодавства

Повідомлення деяких засобів масової інформації про призначення Вищою радою правосуддя начебто недоброчесних суддів не відповідають дійсності, оскільки не ґрунтуються на доведених фактах.

Приймаючи рішення про внесення Президентові України подання щодо призначення судді, Вища рада правосуддя ретельно вивчає документи кожного кандидата та аналізує всю інформацію, яка їх стосується.

Кандидатури, щодо яких ВРП 17 грудня 2020 року прийняла рішення внести Президентові України подання про призначення на посаду судді, відповідають вимогам статті 127 Конституції України, статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Принагідно зазначимо, що інформація, яку надає Громадська рада доброчесності, потребує ретельної перевірки, оскільки часто містить неправдиві дані.

Докладніше тут.

"Юридическая практика"


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).