Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 192

1. Розпочалася процедура відрядження суддів до двох судів

Вища рада правосуддя відповідно до рішень від 17 грудня 2020 року № 3529/0/15-20 та №3532/0/15-20 оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до:

Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області – 2 суддів;

Новозаводського районного суду міста Чернігова – 7 суддів.

Докладніше тут.

2.Громадяни, які мають власний досвід спілкування із судами, довіряють їм

Об’єктивні соціологічні дослідження засвідчують реальну картину – більшість тих, хто звертався до суду, довіряють судам і вважають їхні рішення законними і справедливими. На це звернув увагу Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко під час презентації Звіту за результатами дослідження «Ставлення громадян України до судової системи».

Як повідомлялось, соціологічна служба Центру Разумкова на замовлення Офісу Ради Європи в Україні провела два соціологічних опитування: репрезентативне опитування громадян України (з 9 по 14 жовтня 2020 року) та опитування учасників судових засідань на виході з приміщень судів (з 21 по 28 жовтня 2020 року). Опитування проводилося в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

«Рівень довіри громадян, які мають власний нещодавній досвід спілкування із судами, є значно вищим. Більше того, баланс довіри з боку цих громадян до судів та судової системи є позитивним, тобто число тих, хто довіряє судам, є вищим, ніж число тих, хто не довіряє», – йдеться у звіті. Так, 66,1% опитаних, у чиїх справах були винесені судові рішення, визнали, що вони законні і справедливі.

Цілком очікувано, що ті респонденти, які протягом останніх двох років брали участь у судових процесах як свідок, позивач, відповідач, підсудний, потерпілий тощо, значно частіше вказують на власний досвід як джерело інформації про діяльність судів.

Між тим, більшість громадян України – 51,4% – отримують інформацію про діяльність українських судів лише із ЗМІ. 19,6% поєднують інформацію, отриману із досвіду своїх родичів, друзів та знайомих, з інформацією, отриманою зі ЗМІ. Ще 13,3% опитаних поєднують власний досвід з інформацією, отриманою із досвіду своїх родичів, друзів та знайомих, та інформацією, отриманою зі ЗМІ. І лише 4,4% респондентів судять про діяльність судів на основі власного досвіду та досвіду своїх родичів, друзів і знайомих. Лише власним досвідом при наданні оцінки судовій системі користуються 2,9% громадян.

Докладніше тут.

3. ВРП вирішила внести Президенту України подання про призначення шести кандидатів на посади суддів

Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення п’яти суддів, які не здійснювали правосуддя через припинення повноважень у зв’язку із закінченням строку, на який їх було призначено, та одного кандидата із числа 467 рекомендацій відборів 2012, 2013, 2017 років.

22 грудня 2020 року Вища рада правосуддя прийняла рішення внести Президентові України подання про призначення:

СКРИПНІКА Леоніда Анатолійовича – на посаду судді Херсонського міського суду Херсонської області;

ШЕВЧЕНКО Ольги Юріївни – на посаду судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області;

ЗВЄЗДОВОЇ Наталії Сергіївни – на посаду судді Шевченківського районного суду міста Запоріжжя;

КОНСТАНТИНА Владислава Михайловича – на посаду судді Придніпровського районного суду міста Черкас;

РЯБЦЕВОЇ Марії Сергіївни – на посаду судді Херсонського міського суду Херсонської області;

ЗАЙЦЯ Тараса Олександровича – на посаду судді Святошинського районного суду міста Києва.

4. Андрій Овсієнко: Небезпечно реформувати одну з трьох гілок влади так часто, докорінно і безсистемно

Про причини і можливості подолання кадрового дефіциту в судах України, законодавче регулювання, доцільність подальшого реформування судової системи, про наслідки недофінансування судів «Юридичній практиці» розповів голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

Аудіоверсія інтерв’ю Голови ВРП Андрія Овсієнка виданню «Юридическая практика»

5. Недофінансування призведе до відтоку із судів працівників апаратів, – Андрій Овсієнко

На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко в інтерв’ю газеті «Юридична практика».

«Коштів, виділених на судову систему в проєкті Держбюджету-2021, явно недостатньо. У нинішньому році потреби судової системи були профінансовані на 64%. Наступного року ситуація буде ще критичнішою. Зокрема, у проєкті бюджету на 2021 рік встановлено певну умовну величину для обрахування базового окладу судді і, відповідно, працівника апарату суду. Конституційний Суд України неодноразово наголошував на неконституційності зміни законом про бюджет гарантій, закріплених у профільному Законі «Про судоустрій і статус суддів». Однак законодавець продовжує йти саме таким шляхом. Легітимність такого підходу є досить сумнівною», – сказав Андрій Овсієнко.

Як повідомлялось, ВРП неодноразово заявляла про недостатність коштів, передбачених проєктом Держбюджету-2021 для фінансування судової системи, та зверталася до Міністерства фінансів, Комітету ВРУ з питань бюджету, Комітету ВРУ з питань правової політики, із проханням забезпечити критично необхідні видатки за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя». А також з проханням невідкладно здійснити перерозподіл коштів Державного бюджету України на 2020 рік задля збільшення видатків на виплату суддівської винагороди, заробітної плати працівникам апаратів судів та на здійснення судочинства.

6. Реформи мають бути спрямовані на розвиток судової системи та покращення доступу до правосуддя, – Андрій Овсієнко

Перш ніж розпочинати роботу над черговою судовою реформою, слід завершити попередні етапи реформування, реалізувати основні завдання, закладені і в Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки, і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів», і в конституційних змінах. Тільки після цього можна буде говорити про перехід до наступного етапу реформування. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко в інтерв’ю газеті «Юридична практика».

На його переконання, лише проаналізувавши проблеми, з якими зіткнулися суди і держава під час реформування системи судоустрою, можна буде визначити, чи слід починати нову реформу, чи достатньо провести роботу над помилками й усунути наявні недоліки.

7. ВРП відрядила трьох суддів на Львівщину та Київщину

Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддів для здійснення правосуддя до Франківського районного суду міста Львова, Стрийського міськрайонного суду Львівської області та Рокитнянського районного суду Київської області шляхом тимчасового переведення.

У зв’язку з надмірним судовим навантаженням та з метою забезпечення належних умов для доступу до правосуддя у вказаних судах Вища рада правосуддя вирішила відрядити для здійснення правосуддя з 5 січня 2021 року строком на один рік трьох суддів, а саме:

суддю Рівненського районного суду Рівненської області Гладишеву Христину Володимирівну – до Франківського районного суду міста Львова;

суддю Сколівського районного суду Львівської області Микитина Володимира Ярославовича – до Стрийського міськрайонного суду Львівської області;

суддю Лисянського районного суду Черкаської області Чорненьку Олену Іванівну – до Рокитнянського районного суду Київської області.

8. Двоє суддів, у тому числі суддя Верховного Суду, звільнилися у відставку

22 грудня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку Кузнєцова Віктора Олексійовича з посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду та Нємиш Наталію Володимирівну з посади судді Дзержинського міського суду Донецької області.

9. ВРП розпочинає використовувати у роботі модуль «Електронний кабінет»

Вища рада правосуддя затвердила Зміни до Регламенту Ради з метою унормування використання у своїй роботі модуля «Електронний кабінет» підсистеми «Електронний суд» та налагодження обміну документами в електронному вигляді.

Відтепер повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, заяви щодо несумісності, дисциплінарні скарги можна подавати до ВРП не лише в письмовій, а й в електронній формі через модуль «Електронний кабінет» підсистеми «Електронний суд», або надсилати на офіційну електронну адресу Ради. Такі заяви і скарги слід подавати з використанням кваліфікованого електронного підпису. Діловодство щодо документів у згаданих справах буде здійснюватися з використанням електронних засобів.

За словами заступника Голови ВРП Олексія Маловацького, зміни спрямовані на спрощення процедур, дадуть можливість дистанційно обмінюватись інформацією.

10. Про реальний стан фінансування судів можна дізнатися з інтерактивної мапи на сайті ВРП

На офіційному сайті Вищої ради правосуддя з’явилася інтерактивна мапа, яка містить актуальну інформацію щодо проблем з фінансуванням судів у всіх регіонах України.

В основі цієї інформації – звернення установ судової влади до Вищої ради правосуддя щодо недостатнього фінансування їхньої діяльності. На сьогодні таких звернень 104. Три з них надійшли з апеляційних судів, 92 – з місцевих загальних судів, 6 – із господарських судів, 3 – з окружних адміністративних судів. Суди продовжують надсилати до ВРП свої звернення, тож інтерактивна карта постійно оновлюється.

11. Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Придніпровського районного суду міста Черкас

Вища рада правосуддя відповідно до рішення від 22 грудня 2020 року № 3607/0/15-20продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Придніпровського районного суду міста Черкас до 1 січня 2021 року.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя рішенням від 5 листопада 2020 року № 3030/0/15-20оголосила про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме 3 суддів до Придніпровського районного суду міста Черкас.

12. Член ВРП Віктор Грищук: Головне завдання, яке стоїть перед нами сьогодні, – термінове поновлення роботи ВККСУ

Головне завдання, яке стоїть перед нами сьогодні, – термінове поновлення роботи ВККСУ.

На цьому наголосив член Вищої ради правосуддя Віктор Грищук під час IV етапу Національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».

Із 7295 суддівських посад наразі заповнені лише 5407, а повноважних суддів ще менше – 4778. На цьому наголосив член Вищої ради правосуддя Віктор Грищук під час IV етапу Національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».

«До того ж майже на кожному засіданні ВРП ухвалює рішення про відставку суддів, які досягли граничного віку і мають для цього достатній стаж. Таким чином, ситуація з кадровим наповненням судів наближається до критичної межі, за якою доступ громадян до правосуддя буде істотно обмежений», – зауважив член ВРП. Це викликано, за його словами, непродуманими законодавчими змінами, внаслідок яких була зупинена діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а відтак заблокований процес оцінювання кандидатів у судді та призначення на суддівські посади. «Головним завданням, яке стоїть перед нами сьогодні, є термінове поновлення роботи ВККСУ з тим, щоб вона розпочала виконувати свої функції згідно із законодавством, а ВРП – розглядати питання щодо внесення Президентові України подань про призначення кандидатів на посади суддів», – заявив Віктор Грищук.

Докладніше тут.

13.Суддю Харківського районного суду Харківської області звільнено за власним бажанням

24 грудня 2020 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Юдіна Євгена Олександровича з посади судді Харківського районного суду Харківської області у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням.

14. ВРП відрядила суддю до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області

Відрядження одного судді строком на один рік дасть змогу врегулювати навантаження і забезпечить належні умови для доступу до правосуддя у цьому суді.

Вища рада правосуддя 24 грудня 2020 року вирішила відрядити суддю Кремінського районного суду Луганської області Панчука Миколу Валерійовича до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області з 11 січня по 29 вересня 2021 року.

15. Неналежне виконання державними посадовцями своїх обов’язків значною мірою збільшує навантаження на суди, – Олег Прудивус

«Дефіцит кадрів у судах – це не просто найактуальніше і найнагальніше питання, це кричуща проблема», – зауважив член ВРП Олег Прудивус, виступаючи в ході IV етапу Національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», ініційованої Вищою радою правосуддя.

За його словами, необхідність невідкладного ухвалення законопроєкту № 3711 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування», спрямованого на вирішення цієї проблеми, сьогодні вже ніхто не ставить під сумнів. Але стурбованість, на думку Олега Прудивуса, викликає те, що дискусії довкола законопроєкту з правового поля перейшли у політичну площину. У той час як вирішити його на політичному полі неможливо, оскільки проблема стосується саме правової сфери.

Водночас, якщо не завадити постійним намаганням загнати судову владу у глухий кут, це може призвести до кризи державної влади загалом, застеріг член ВРП. Адже без судової влади неможливе існування держави.

Проблема судової влади, зазначив він, не лише в гострій нестачі кадрів, а й у штучному створенні проблем, які виникають через невиконання органами державної влади своїх прямих конституційних обов’язків. А це, у свою чергу, призводить до посилення навантаження на суди.

Докладніше тут.

16. ВРП вирішила внести Президенту України подання про призначення десяти кандидатів на посади суддів

Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення десяти суддів, які не здійснювали правосуддя через припинення повноважень у зв’язку із закінченням строку, на який їх було призначено, та яких колегіями ВККСУ було визнано такими, що відповідають займаній посаді.

24 грудня 2020 року Вища рада правосуддя прийняла рішення внести Президентові України подання про призначення:

БЕЗЛЕР Лариси Вікторівни – на посаду судді Заводського районного суду міста Запоріжжя;

КОРЧКОВА Анатолія Анатолійовича – на посаду судді Іванківського районного суду Київської області;

КОЧНЄВА Олега Володимировича – на посаду судді Первомайського міськрайонного суду Харківської області;

МЕЛЬНИКА Дмитра Васильовича – на посаду судді Демидівського районного суду Рівненської області;

АНТОНОВА Сергія Володимировича – на посаду судді Октябрського районного суду міста Полтави;

МЕЄЧКА Олександра Михайловича – на посаду судді Фрунзівського районного суду Одеської області;

ЛОЗИНСЬКОЇ Марини Ігорівни – на посаду судді Солом’янського районного суду міста Києва;

ПРИТУЛЯКА Сергія Анатолійовича – на посаду судді Добропільського міськрайонного суду Донецької області;

РЕТИНСЬКОЇ Юлії Ігорівни – на посаду судді Заводського районного суду міста Запоріжжя;

ГУРЕНКА Максима Олександровича – на посаду судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області.

"Юридическая практика"


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).