Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 199

1. Павло Гречківський: Доки в складі ВРП є незалежні від усіх влад представники, буде незалежність суддівського врядування

Блог члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського для «Юридичної практики».

2. На рівень довіри до судів впливає рівень довіри до інституцій державної влади загалом, – Світлана Шелест

Нещодавно оприлюднені Результати соціологічного дослідження «Ставлення громадян України до судової системи», проведеного Центром Разумкова, засвідчили, що на рівень довіри до судів впливає рівень довіри до інституцій державної влади загалом.

Також цей рівень залежить від того, з яких джерел громадяни отримують інформацію про роботу судів. На цьому акцентувала увагу член Вищої ради правосуддя Світлана Шелест у блозі для Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

Світлана Шелест наголосила, що серед громадян, які мають нещодавній досвід спілкування із судами, переважає довіра до системи правосуддя: баланс довіри до судів у цілому є позитивним, тобто число опитаних, які довіряють судам (48,0%), було вищим, ніж число тих, хто не довіряє (41,6%). Ще вищою є довіра громадян, які контактували із судами, до місцевих судів: довіру місцевим судам висловили більшість опитаних – 54,4%, недовіру – 34,9%. Член ВРП акцентувала увагу на тому, що, за результатами дослідження, більшість тих, хто звертався до суду і має власний нещодавній досвід участі у судовому процесі, довіряють судам і вважають їхні рішення законними і справедливими. У 2020 році вперше частка тих, хто вважає, що рішення були законними і справедливими, перевищила частку тих, хто думає інакше.

3. Протягом 2020 року до дисциплінарної відповідальності було притягнуто 141 суддю

На офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя оновлено інформацію на температурній мапі, яка містить дані стосовно кількості суддів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності, в усіх регіонах України.

Згідно з нею Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя у 2020 році ухвалено 129 рішень щодо притягнення 141 судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до суддів дисциплінарних стягнень у виді:

 • попередження – 72 судді;
 • догани – 28 суддів;
 • суворої догани – 22 судді;
 • тимчасового відсторонення від здійснення правосуддя – 5 суддів;
 • внесення подання про звільнення судді з посади – 14 суддів.

4. Голова ВРП Андрій Овсієнко звернувся до Прем’єр-міністра України з приводу критичного недофінансування судової влади

Протягом 2020 року, йдеться у листі, до Вищої ради правосуддя надходили численні звернення місцевих та апеляційних судів різних регіонів України про їх неналежне фінансування. У них повідомлялось про нестачу коштів як на оплату праці працівників апаратів судів, так і на інші видатки для здійснення правосуддя – надсилання поштових відправлень, придбання паперу, утримання приміщень, оргтехніки, інформаційних систем, винагороду присяжним тощо. Ця ситуація склалась внаслідок того, що відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» потреба у фінансуванні за бюджетною програмою «Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя» була задоволена лише на 50,2%.

5. Соціологічне дослідження розвінчує міф про одностайну підтримку залучення міжнародних експертів та громадськості до кадрових процедур, – Світлана Шелест

Результати дослідження «Ставлення громадян України до судової системи», проведеного Центром Разумкова, спростовують низку міфів, які нав’язуються суспільству. Зокрема, про тотальну недовіру до судів, про те, що абсолютно всі судді є залежними, що переважна більшість громадян вважає за необхідне залучати міжнародних експертів для призначення всіх суддів в Україні, а представників громадського сектору – до проведення кваліфікаційного оцінювання та конкурсних процедур щодо суддів. Про це йдеться у блозі члена Вищої ради правосуддя Світлани Шелест для Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

6. ВРП відрядила чотирьох суддів до Подільського районного суду міста Києва

Вища рада правосуддя вирішила відрядити суддів для здійснення правосуддя до Подільського районного суду міста Києва шляхом тимчасового переведення.

У зв’язку з надмірним рівнем судового навантаження та з метою забезпечення належних умов для доступу до правосуддя у цьому суді Вища рада правосуддя вирішила відрядити для здійснення правосуддя з 12 січня 2020 року строком на один рік чотирьох суддів, а саме:

 • суддю Козелецького районного суду Чернігівської області Анохіна Андрія Миколайовича;
 • суддю Рівненського міського суду Рівненської області Головчака Мар’яна Михайловича;
 • суддю Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області Рибалку Юрія Володимировича;
 • суддю Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська Скрипник Оксану Григорівну.

7. ВРП звільнила у відставку трьох суддів

29 грудня 2020 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку трьох суддів:

 • Шульгача Миколу Петровича – з посади судді Тернопільського окружного адміністративного суду;
 • Гаврилову Галину Леонідівну – з посади судді Донецького апеляційного суду;
 • Мироненко Ірину Петрівну – з посади судді Донецького апеляційного суду.

8. ВРП розпочала роботу над Щорічною доповіддю про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік

Вища рада правосуддя звернулась до органів суддівського самоврядування, органів та установ системи правосуддя, громадських об’єднань, професійної спільноти та науковців із пропозицією долучитися до підготовки Щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік.

Робота відбуватиметься з урахуванням пропозицій, наданих у порядку моніторингу реагування на Щорічну доповідь Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2019 рік. Такі пропозиції надійшли до ВРП від місцевих та апеляційних судів, Верховного Суду, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони, Комітету з питань правової політики Верховної Ради України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наукових установ.

Як відомо, ВРП готує у співпраці з органами суддівського самоврядування, іншими органами та установами системи правосуддя, громадськими об’єднаннями та оприлюднює щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні.

9. У ВРП працюватиме Робоча група з питань реформування процесуального законодавства та законодавства про судоустрій і статус суддів

Вища рада правосуддя утворила Робочу групу Ради з питань реформування процесуального законодавства та законодавства про судоустрій і статус суддів.

Предметом діяльності Робочої групи є:

 • визначення нагальних проблем у діяльності судової влади, для вирішення яких потрібно вдосконалити законодавство;
 • здійснення аналізу недоліків і прогалин законодавства та вироблення пропозицій щодо його покращення;
 • обговорення із професійною суддівською спільнотою пропозицій щодо удосконалення законодавства для формування узагальненої концепції;
 • представлення та обговорення узагальненої концепції на парламентських слуханнях і втілення її у змінах до процесуального законодавства і законодавства у сфері судоустрою і статусу суддів.

У складі Робочої групи працюватимуть підгрупи за тематичними напрямами.

Склад Робочої групи:

 1. Голова Робочої групи – Андрій Овсієнко;
 2. секретар Робочої групи – Олексій Маловацький;
 3. голова підгрупи з питань реформування процесуального законодавства про адміністративні правопорушення – Микола Худик;
 4. голова підгрупи з питань реформування господарського процесуального законодавства –Оксана Блажівська;
 5. голова підгрупи з питань реформування кримінального процесуального законодавства –Володимир Говоруха;
 6. голова підгрупи з питань реформування цивільного процесуального законодавства – Наталія Краснощокова;
 7. голова підгрупи з питань реформування адміністративного процесуального законодавства –Світлана Шелест;
 8. голова підгрупи з питань реформування законодавства про судоустрій і статус суддів – Олег Прудивус.

До роботи Робочої групи будуть залучені судді, науковці, адвокати, представники суддівських асоціацій та об’єднань за їхньою згодою.

10. Вища рада правосуддя затвердила нову структуру свого секретаріату

З 1 січня 2021 року вводиться в дію нова редакція структури секретаріату Вищої ради правосуддя. Відповідне рішення ВРП ухвалила на засіданні 24 грудня 2020 року.

Попередня структура секретаріату ВРП була затверджена рішенням Вищої ради правосуддя від 23 березня 2017 року «Про затвердження граничної чисельності працівників та структури секретаріату Вищої ради правосуддя». 25 лютого 2020 року та 28 травня 2020 року до його структури були внесені зміни.

Нинішнє оновлення структури секретаріату ВРП відбулося з метою удосконалення та оптимізації його роботи. Крім того, необхідність такого рішення обумовлена змінами в законодавстві, що відбулися з моменту затвердження попередньої структури секретаріату Ради, потребою в посиленні певних напрямів її роботи, перерозподілі потоків документів та функцій структурних підрозділів.

"Юридическая практика"


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).