Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 116

Верховний Суд прагне досягнути стійкості принципу верховенства права в судовій практиці. Саме тому так важливо вивчати кращі приклади імплементації цього основоположного принципу в Європі. На цьому наголосив суддя Великої Палати Верховного Суду Віталій Уркевич, запрошуючи до слова Голову Мережі голів верховних судів Європейського Союзу, Голову Федерального верховного суду Німеччини (Bundesgerichtshof) Беттіну Лімперг, яка виступила зі спеціальною доповіддю в межах міжнародної конференції.

Беттіна Лімперг подякувала за запрошення до виступу на заході та висловила вдячність усьому сміливому українському народу за мужність, мудрість і волю до того, щоб злочинна загарбницька війна не звернула країну зі шляху до Європи. Також вона привітала Верховний Суд із тим, що з початку цього року Суд входить до Мережі голів верховних судів Європейського Союзу.

За її словами, війна проти України розвіяла мрії європейців про вічний мир і занурила їх у кошмар жорстоко розв’язаної війни. Ця нова реальність привела до нових перспектив і нового відчуття єдності союзників проти зовнішнього ворога. Доповідачка переконана, що міжнародне право має відповісти на багато актуальних питань, і з цією метою вже зараз збираються численні докази для майбутніх судових процесів у справах про воєнні злочини.

Утім, спікерка усвідомлює, що завдання, яке зараз стоїть перед усім цивілізованим світом, на жаль, не може бути розв’язане виключно правовими інструментами. Водночас Беттіна Лімперг переконана, що запобігти конфліктам у майбутньому можна лише за допомогою закону.

Вона нагадала про те, що після Другої світової війни саме завдяки правовим інструментам вдалося покарати найгіршу несправедливість. Поствоєнний європейський устрій, чільне місце в якому належить верховенству права, довів свою ефективність. Саме тому в своїй спеціальній доповіді Беттіна Лімперг зосередилася на співпраці судів у межах європейського правопорядку, який склався на основі європейських договорів.

Спікерка акцентувала на тому, що для консолідації основних свобод вільного руху (товарів, послуг, капіталу і осіб) був необхідний новий правовий порядок. Окрім матеріальних і процесуальних норм, виникла потреба в судовому органі, який міг би піклуватися про тлумачення європейського законодавства. І таким охоронцем європейського правопорядку став Суд ЄС, який торік відзначив 70 річницю своєї діяльності.

Говорячи про діалог національних судів і Суду ЄС, Беттіна Лімперг звернула увагу на процедуру попереднього рішення відповідно до ст. 267 Договору про функціонування ЄС. Ця процедура передбачає запитання та відповіді щодо тлумачення європейського права без можливості Суду ЄС вирішувати провадження по суті. Натомість національний суд повинен включити отриману відповідь у своє рішення у справі та самостійно його ухвалити. Таким чином, рішення Суду ЄС є не рішенням останньої інстанції в класичному розумінні, а проміжною процедурою, яка долучається до провадження як експертна думка. Спікерка додала, що суди Німеччини часто вдаються до процедури попереднього рішення.

За її словами, останнім часом актуалізувалася дискусія щодо остаточного судового рішення. Суд ЄС безпомилково дав зрозуміти, що остаточне обов’язкове рішення не може бути прийняте всупереч прецедентному праву цього суду. Національні суди мають докладати всіх зусиль, щоб досягати єдиних тлумачень європейського законодавства. Вона переконана в тому, що майбутнє європейського верховенства права залежить від європейської юрисдикції. Європейське законодавство, законодавство ЄС, стало новим ключем до успіху національного права держав-членів, навіть якщо йдеться про сферу конституційного права.

Як резюмувала Беттіна Лімперг, загарбницька війна проти України показала, що протистояти світовим викликам можна лише в більших альянсах і що значущих, стійких рішень можна досягти лише у правових спільнотах.

Після завершення основної доповіді Віталій Уркевич нагадав, що 19 січня 2023 року Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України. Він поцікавився в іноземної гості, чи ведеться серед німецьких суддів і правників дискусія щодо організації роботи цього спеціального трибуналу.

Беттіна Лімперг запевнила, що така дискусія ведеться, щоправда, вона не є розлогою. Важливо те, що її німецькі колеги абсолютно підтримують ідею створення міжнародного трибуналу й акцентують на необхідності зібрання належних допустимих доказів та інформації, які будуть використані для майбутніх кримінальних проваджень.

Міжнародну конференцію «Імплементація принципу верховенства права: роль Верховного Суду в сучасних умовах», присвячену 5-річчю діяльності ВС, організував Верховний Суд у співпраці з проєктом Ради Європи «Підтримка правосуддя в Україні протягом воєнного та пост-воєнного часу».

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).