Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 1456

20 серпня 2019 року на офіційному Інтернет-сайті Національного органу стандартизації було опубліковано повідомлення про розроблення першої редакції проекту Національного стандарту «Судова психологічна експертиза. Використання поліграфу. Загальні вимоги» погодження з технічним комітетом стандартизації «Судова експертиза» (ТК 192).

За інформацією в складі Технічного комітету стандартизації «Судова експертиза» (ТК 192) був створений підкомітет №4 «Психологічна експертиза», який розпочав створювати проекти різних стандартів пов'язаних з проведенням судової психоkогічної експертизи. Першим проектом стандарту став Національний стандарт «Судова психологічна експертиза. Використання поліграфу. Загальні вимоги». Розробниками цього стандарту виступили - завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ, голова підкомітету № 4 ТК 192 Ю. Ірхін; головний науковий співробітник відділу психологічних досліджень КНДІСЕ, членом підкомітету № 4 ТК 192 Т. Морозова, заступник завідувача відділу психологічних досліджень КНДІСЕ, членом підкомітету № 4 ТК 192 А. Семенець.

В проекті Національного стандарту зазначається, що проект національного стандарту не має відповідних міжнародних чи регіональних стандатів у зв'язку з чим відхилення від відповідного міжнародного чи регіонального стандарту в ньому відсутні. Усім зацікавленим сторонам пропонується адреса та строк подання коментарів: до 18 жовтня 2019 року у письмовому вигляді на адресу: ТК 192, Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України; вул. Смоленська, 6. м. Київ, 03057, Україна; тел./факс: +38 (044) 200-29-10, +38 (044) 200-29-43; e-mail: «Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.».

Строк подання коментарів – 60 календарних днів з дня оприлюднення повідомлення тобто 20.08.2019 року.

Проект національного стандарту в електронному вигляді можна отримати на офіційному веб-сайті організації-розробника або e-mail: «Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.».

Підставою розроблення проекту національного НД є програма робіт з національної стандартизації на 2019 рік за сферою діяльності ТК 192 «Судова експертиза», тема завдання – 522.2.1-2019. Початок робіт із розроблення проекту національного стандарту – січень 2019 року, кінець робіт – грудень 2019 року.

Призначеність і завдання прийняття національного стандарту полягає в установленні та систематизуванні понятійно-категорійного апарату і термінології, що використовуватимуться в частині судової психологічної експертизи з використанням поліграфу, імплементації європейських і міжнародних стандартів у сфері судово-експертної діяльності, юридичної психології і судової психофізіології, забезпеченні єдиного підходу до застосування методологічного, діагностичного й технологічного інструментарію в судовій психологічній експертизі з використанням поліграфу. Цей стандарт можуть застосовувати суб’єкти судово-експертної діяльності в Україні у судовій психологічній експертизі при встановленні фактів приховування чи спотворення інформації.

Об’єктом стандартизації є загальні вимоги до умов та порядку застосування поліграфів у судово-експертній практиці, технічного обладнання та устаткування, методологічного та діагностичного забезпечення процедури проведення психологічної експертизи з використанням поліграфу.

В проекті національного стандарту наведені посилання на міжнародні, регіональні стандарти, а також стандарти інших країн, а саме:

ДСТУ 8692:2016 Поліграфи. Технічні умови;

ДСТУ ASTM E2035:201 (ASTM E2035-12(2017), IDT) «Судова психофізіологія. Словник термінів»;

ASTM E2035-12(2017) «Standard Terminology Relating to Forensic Psychophysiology» (версія en).

Проект національного стандарту «Судова психологічна експертиза. Використання поліграфу. Загальні вимоги» на момент розробки не пов'язаний з іншими нормативними документами зі стандартизації. Перша редакція проекту національного стандарту «Судова психологічна експертиза. Використання поліграфу. Загальні вимоги» погоджена з технічним комітетом стандартизації «Судова експертиза» (ТК 192).

Джерелами інформації є:

1. ДСТУ 8692:2016 Поліграфи. Технічні умови;

2. ASTM E2063-12 (2017) «Стандартна практика перевірки калібрування і функціональних можливостей поліграфів, які застосовуються при проведень досліджень в галузі судової психофізіологічної детекції брехні”;

3. ДСТУ ASTM E2035:201 (ASTM E2035-12(2017), IDT) «Судова психофізіологія. Словник термінів»;

4. ASTM E2035-12(2017) «Standard Terminology Relating to Forensic Psychophysiology» (версія en).

Висновки. В Україні починаючи з 2016 року вже прийнятий Національний стандарт 8692:2016 "Поліграфи. Технічні умови", який за рішенням Національного органу зі стандартизації вважається діючим, проте не працюючим, оскільки містить багато не діючих норм і для усунення в ньому протирічь була створена робоча група, робота якої поки залишається заблокованою зацікавленими сторонами. Навіщо створювати ще один не працюючий стандарт, особливо в такій галузі як судова експертиза без усунення недоліків в Національному стандарту 8692:2016 "Поліграфи. Технічні умови" поки залишається не зрозумілим.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).