Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 158

Багато людей шукають відповіді на питання шо таке психологічна експертиза або які відмінності має судово-психологічна експертиза. Психологічна експертиза – що це? На думку вчених, це глибоке обстеження психологічного стану людини, яке проводиться для того, щоб виконати будь-які завдання, наприклад: дослідження емоційного або психологічного станів, виявлення різних психічних процесів та інше. Найчастіше об’єктом такої експертизи є стан і реакція психіки підекспертної особи, це може бути обвинувачений, свідок або інші особи.

Таку експертизу проводить професійний психолог, обов’язково має вищу освіту і працює у даній сфері. У нього повинен бути чіткий список з певними питаннями, підготовленими заздалегідь, які будуть задаватися досліджуваній особі. Після повного дослідження його психіки, психолог, проводить обстеження, повинен надати експертний висновок, в якому будуть всі необхідні дані і висновки про стан психіки досліджуваної людини.

Згідно з Науково-методичними рекомендаціями з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, які затверджені наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5, основним завданням психологічної експертизи повинно бути виявлення у підекспертної особи наступних факторів:

– індивідуальні особливості психіки людини, основні риси його характеру і основні якості його особистості;

– основні мотиваційні чинники психологічної поведінки особи;

– особливості емоційного стану і реакцій;

– виявлення закономірностей в психіці людини і рівень їх розвитку.

Перелік експертних питань також вказаний у розділі VI Науково-методичних рекомендацій щодо вирішення щодо психологічної експертизи.

Під час проведення психологічних експертиз, як правило, використовуються перевірені на практиці і науково обгрунтовані методики. Всі вони багаторазово підтвердили свою ефективність і конкретні з них методики застосовуються в залежності від того, яка специфіка судового експертного, психологічного дослідження і які завдання стоять перед психологічною експертизою.

У залежності від обраної методики можуть бути вирішені абсолютно різні питання і завдання, нижче ми наведемо перелік основних з них:

– Чи справила ця ситуація, що досліджується в справі, на досліджуваного психотравмуючий ефект?

– Який розмір грошової компенсації покриє заподіяну моральну шкоду?

– Який загальний стан психіки досліджуваної особи?

– Якщо обвинувачується неповнолітній з певними психічними відхиленнями, чи він усвідомлював характер і небезпеку своїх дій, діяв свідомо, чи ні?

– Чи здатний правильно сприймати всі обставини потерпілий або свідок і зможе давати адекватні свідчення?

– Чи усвідомлювала потерпіла (якщо справа про зґвалтування) характер скоєних дій і чинила опір?

– Яким був психічний стан особи, яка закінчила своє життя самогубством (посмертна судово-психологічна експертиза)?

– Психолого-лінгвістична експертиза текстів або усного мовлення.

– Психологічна експертиза транспортних і виробничих пригод.

– Психологічна експертиза відео – і звукозаписів слідчих дій щодо наявності ознак несамостійності надання показів свідка, обвинуваченого, підозрюваного, потерпілого.

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).