Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 459

У провадженні Восьмого ААС перебувала справа № 1.380.2019.004351 за позовом учасника АТО до виконавчого комітету Львівської міської ради (далі – ВК ЛМР, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення відповідача в частині відмови у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та зобов`язання відповідача надати таку допомогу в сумі 100 000,00 грн.

Судами першої та апеляційної інстанцій було встановлено, що позивач звернувся з відповідною заявою про надання йому одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань ще 24 листопада 2016 року, проте така була розглянута аж через два роки, що свідчить про порушення строків розгляду.

Учаснику АТО було відмовлено у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у зв’язку з тим, що на день розгляду заяви позивач не був зареєстрованим у м. Львові. На переконання ВК ЛМР, для отримання такої допомоги особа повинна мати місце проживання/перебування у м. Львові станом на такі календарні дати: день затвердження «Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції», день подання заяви про надання матеріальної допомоги та на день розгляду цієї заяви. Відповідач мотивував своє рішення тим, що відсутність реєстрації у м. Львові хоча б на одну з цих дат є достатньою підставою для відмови у наданні допомоги.

Колегія суддів Восьмого ААС встановила, що на день подання заяви та на день затвердження Програми, позивач був зареєстрований на території м. Львова. Після подання відповідної заяви в особи виникло право та законні очікування на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Однак це право не було своєчасно реалізоване з незалежних від нього причин, а саме у зв'язку з протиправною бездіяльністю органів, уповноважених розглянути зазначену заяву, що встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили.

Також апеляційний суд дійшов висновку, що зміна реєстрації місця проживання позивача, яка відбулася з об’єктивних причин та пов`язана з проходженням військової служби, не може бути перешкодою в отриманні ним спірної матеріальної допомоги. Адже право на таку допомогу позивач набув на законних підставах і вчинив для її отримання всі необхідні дії.

Таким чином, Восьмий ААС підтримав рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2019 року та зобов`язав ВК ЛМР прийняти конкретне рішення, а саме надати учаснику АТО матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 000,00 грн.

Постанова у справі №1.380.2019.004351 від 03 березня 2020 року доступна у ЄДРСР за цим посиланням.

Довідково.

З відкритих джерел стало відомо, що 30 квітня 2020 року на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.03.2020 у справі №1.380.2019.004351 виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення "Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції/операції об’єднаних сил – мешканцям м. Львова".

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 16 июля 2024