Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 333

Сьогодні у Вищій раді правосуддя відбувається онлайн-обговорення суддівською спільнотою проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, розробленого Національним агентством з питань запобігання корупції.

У вітальному слові Голова ВРП Андрій Овсієнко нагадав, що до ВРП 6 липня 2020 року надійшов проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки із пропозицією надати зауваження та пропозиції до нього. «Своїм рішенням ВРП затвердила попередню позицію щодо проєкту. Цю позицію було надіслано до НАЗК та Кабміну. ВРП вважала за необхідне розпочати обговорення серед профільної суддівської спільноти. В результаті до нас від судів різних рівнів, юрисдикцій, інстанцій, а також від усіх без винятку суддівських асоціацій надійшло 154 листи, які містять зауваження до проєкту стратегії. Для продовження дискусії у межах фахового заходу ВРП проводить обговорення, у якому сьогодні беруть участь понад 70 учасників – представники судів різних рівнів та спеціалізацій», – повідомив Голова ВРП.

Андрій Овсієнко зазначив, що відповідно до частини другої статті 1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» саме судді реалізовують судову владу. Згідно з частиною другою статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір, в тому числі з питань застосування антикорупційного законодавства. «Лише суд має виключну компетенцію шляхом ухвалення іменем України судового рішення ставити крапку у будь-якому спорі у кримінальному чи адміністративному провадженні. І саме тому компетенція суддів надзвичайно цінна, коли йдеться про питання, які стосуються, в тому числі, і антикорупційної політики держави», – наголосив він.

Голова ВРП зауважив, що Консультативна рада європейських суддів неодноразово у своїх висновках наголошувала на тому, що судова влада повинна мати змогу висловлювати свої думки щодо можливих наслідків запропонованого законодавства або рішень виконавчої влади, які впливають на здатність судової влади виконувати свою конституційну роль – здійснювати правосуддя. Судді й органи судової влади повинні надавати консультації та залучатись до підготовки законодавчих актів, які стосуються їхнього статусу, функціонування судової системи в цілому. Про це також йдеться і у Великій хартії суддів. «Хочу підкреслити, що судді в Україні мають єдиний статус незалежно від місця суду у системі судоустрою чи адміністративної посади, яку обіймає суддя. Саме цей принцип закріплено у статті 32 Закону «Про судоустрій і статус суддів», і саме тому однаково важливою та цінною є думка кожного судді, так само, як і суддів у відставці. Таке фахове обговорення має слугувати дієвим інструментом, який дасть змогу чітко зафіксувати єдину консолідовану позицію з цього питання усіх органів та установ системи правосуддя, а отже, судової гілки влади в цілому. Ми обговорюємо питання з огляду на його важливість, непересічність і актуальність в плані стратегії розбудови законодавства щодо судоустрою і статусу суддів», – наголосив Андрій Овсієнко.

Заступник голови Верховного Суду, голова Касаційного господарського суду у складі ВС Богдан Львов, у свою чергу, зазначив, що Антикорупційна стратегія дуже важлива, однак її цільове призначення не виправдовує будь-яких перекосів, які можуть бути закладені у документ. «Стратегічні завдання, які порушує стратегія, повинні мати практичні рішення, які дадуть можливість досягнути поставлених цілей. При цьому стратегія має відповідати змісту повноважень органу, який її ухвалює, не виходити за межі цих повноважень, не переслідувати мету «полювання на відьом». Статистика свідчить про те, що серед зафіксованих корупційних проявів посадових осіб суб’єктна частка суддів найменша серед посадовців інших державних органів. Відповідно, не може бути перекосу і у антикорупційній стратегії – вона не повинна бути сфокусована у першу чергу на боротьбі з судами або вирішувати питання судочинства», - сказав він.

«Верховний Суд підтримує й поділяє попередню позицію ВРП, вважає, що вона буде ще більше посилена за результатами сьогоднішнього обговорення», – вважає Богдан Львов.

Нагадаємо, у заході, організованому Вищою радою правосуддя в режимі відеоконференції, беруть участь судді Верховного Суду, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних та місцевих судів, представники Ради суддів України, Національної школи суддів України, суддівських асоціацій, а також голова Національного агентства з питань запобігання корупції.

Метою обговорення є вироблення консолідованої позиції органів та установ системи правосуддя щодо вказаної стратегії.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 29 ноября 2023