Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 439

Виступаючи на онлайн-обговоренні проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, голова Шостого апеляційного адміністративного суду Євген Мєзєнцев зосередився на питаннях етичного і морального плану, які зачіпає документ.

На думку Мєзєнцева, в редакції Антикорупційної стратегії, запропонованій Національним агентством з питань запобігання корупції, створюються передумови обмеження суддівської незалежності.

Зазначивши, що левова частка цього документа присвячена питанню доброчесності, суддя наголосив: «Не можна перетворювати саму доброчесність на елемент постійного моніторингу життя судді. Адже сам керівник НАЗК говорить, що постійна перевірка судді на доброчесність стає не тільки корупційним ризиком, а й потужним важелем впливу на суддю та на рішення, які він ухвалюватиме у майбутньому».

Євген Мєзєнцев вважає, що недовіра до судової влади значною мірою є результатом активної діяльності політиків щодо встановлення контролю над судами та намагань нав’язати думку про непрофесійність та корумпованість суддів.

«В останні роки спостерігається вельми неприємне явище – втрата престижу суддівської професії. У судовій системі величезний брак кадрів, який потрібно компенсувати за рахунок нових людей. Звісно, вони мають бути доброчесними. Але доброчесна людина не захоче собі такої лихої людської слави, яка зараз сформована стосовно суддівської роботи, і може не захотіти прийти до цієї професії, знайшовши собі роботу науковця, адвоката, прокурора тощо», – поділився думками суддя.

На його переконання, питання доброчесності є дуже болючим, і ним не можна постійно спекулювати. До того ж у проєкті стратегії не сформовано явних і очевидних заохочень для сумлінних працівників судової системи. Це є серйозним недоліком, вважає Євген Мєзєнцев. «Звичайно, згідно із законом, суддя не може отримувати жодних заохочень і нагород до того моменту, поки він не вийде у відставку. Але можна знайти певні механізми, за якими б людина, яка є доброчесною і сумлінно працює довгі роки на своїй посаді, відчувала б престиж своєї роботи та повагу оточуючих», – вважає правник.

Торкаючись питання про адміністративну роботу в судах, Євген Мєзєнцев зауважив: «Для того, щоб працювати керівником такої непростої установи, як суд, треба мати не лише високу професійну кваліфікацію юриста, а й видатні організаторські здібності, глибокі знання у питаннях бухгалтерії, державних закупівель, навички спілкуванні зі ЗМІ та громадянами».

Однак переважна більшість суддів просто не готова до такої роботи. Тим більше, що вона передбачає керування людьми, які за своїм статусом є незалежними. «Проєкт Антикорупційної стратегії передбачає руйнування демократичної системи виборів керівників судів, яка існує на сьогодні. Це буде величезним кроком назад, що призведе до розпорошування керівного потенціалу в судовій системі. Це буде кроком до послаблення системи в цілому та її незалежності, бо, втрачаючи активний кістяк судової системи, ми втратимо можливість протистояти зазіханням інших органів державної влади на незалежність судової влади», – резюмував голова Шостого апеляційного адміністративного суду.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).