Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 338

«До судової системи треба ставитись, як до будь-якої системи, з точки зору її функціональності, придатності та самоокупності», – зазначив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, виступаючи на VIII Міжнародному судово-правовому форумі, який проходив у Києві 5–6 серпня 2020 року.

Він нагадав про тридцятивідсотковий дефіцит суддівських кадрів, який негативно впливає на терміни і якість розгляду справ, а також на доступ до правосуддя в цілому. Адже кількість справ, що надійшли до судів упродовж 2019 року, за даними Державної судової адміністрації України, становить близько 1,7 млн. «Для тієї кількості суддів, що є наразі у судах, розглянути їх – поза межами людських можливостей», – відзначив заступник Голови ВРП.

Єдиний шлях подолання кадрового голоду в судах, вважає він, – це якнайшвидший запуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та відновлення усіх процедур, зокрема кваліфікаційного оцінювання, проведення конкурсів, призначення та підвищення суддів тощо. Така можливість з’явиться в разі ухвалення внесеного до парламенту Президентом України законопроєкту № 3711, який позитивно оцінила Вища рада правосуддя. Крім того, для вирішення проблеми, на думку Олексія Маловацького, доцільно проаналізувати недоліки процесуальних кодексів, які діють уже третій рік, та внести зміни до них для прискорення розгляду справ, а також визначити граничне навантаження на суддів.

Також, вважає заступник Голови ВРП, необхідно запровадити ефективну модель добору суддів – швидкий доступ до професії судді (скорочення конкурсних процедур з 15 стадій до трьох), застосування єдиних критеріїв кар’єрного зростання, з максимальним зменшенням суб’єктивних факторів в оцінюванні.

«Важливими є не тільки чіткі критерії добору, а й прозора процедура просування в суддівській кар’єрі. Для молодих амбітних суддів потрібна мотивація – прозора процедура переходу з одного суду в інший, по вертикалі і по горизонталі. Інакше судова система буде втрачати перспективних суддів, які хотіли б зростати в професії, щоб з часом стати великими професіоналами», – зауважив Олексій Маловацький.

За його словами, слід заохочувати суддів залежно від навантаження та ефективності роботи: підвищувати, виплачувати додаткову заробітну плату та застосовувати інші соціальні гарантії. Доречним, на переконання Олексія Маловацького, було би впровадження в апеляційних округах незалежних центрів оцінювання, які б мали стандартизовані підходи до визначення і кваліфікації суддів.

Порушуючи питання унормування та уніфікації сталої дисциплінарної практики Вищої ради правосуддя, заступник Голови ВРП зазначив, що допускає можливість створення у Верховному Суді окремої палати з перегляду рішень ВРП у дисциплінарних справах щодо суддів.

Також Олексій Маловацький висловив позитивне ставлення до запровадження судового прецедента у правовій системі України та зазначив, що це абсолютно не суперечить теорії концепції писаного права.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).