Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 135

Запропонована головою виконавчого комітету Національної ради реформ при президентові України Міхеілом Саакашвілі концепція судової реформи ґрунтується на неправдивих уявленнях про актуальні проблеми судової системи країни, вважають члени комітету Асоціації правників України (АПУ) з процесуального права.

Як повідомляється в прес-релізі АПУ, відповідна оцінка міститься в резолюції комітету АПУ з процесуального права, затвердженій 6 серпня.

"Запропонована Офісом простих рішень та результатів концепція судової реформи суперечить Конституції України, є неефективною для покращення судоустрою та становить ризики порушення Україною зобов’язань щодо забезпечення незалежності судової влади згідно з міжнародними стандартами та зобов’язань щодо забезпечення права на справедливий суд", - зазначають в АПУ.

Юристи наголосили, що "внесенню будь-яких пропозицій щодо структурних змін у системі правосуддя має передувати повноцінне експертне (наукове та практичне) обговорення, прогнозування наслідків пропонованих змін".

При цьому в АПУ нагадують про вже "традиційну тенденцію такого реформування" і наголошують: спроби повторюються з кожною зміною влади в країні.

"Такі дії можна розцінювати не інакше, як намагання кожної наступної політичної еліти чинити вплив на судову владу, тим самим обмеживши її незалежність", - ідеться в резолюції комітету АПУ.

Експерти комітету з процесуального права зазначили, що такий підхід до реформування судової системи порушує принцип незалежності та є неприпустимим. Зокрема, запропонована концепція ґрунтується на хибному уявленні про актуальні проблеми судової системи України.

"З презентації (концепції - ІФ) склалося враження, що проблеми в українській судовій системі полягають саме в структурній площині: "забагато судів - забагато проблем". Але кількість судів і їх інстанційна ієрархія насправді не мають визначального впливу на доступ до правосуддя та його якість", - вважають в АПУ.

Крім того, в разі реалізації концепції авторства Саакашвілі в асоціації прогнозують "поглиблення кризи кадрового суддівського голоду та можливий колапс усієї системи правосуддя".

Юристи наголосили, що наявність спеціалізованих судів - це об'єктивна необхідність, тому запропоновані зміни, що, зокрема, полягають у злитті адміністративних, господарських і загальних судів, не дають відповіді на запитання, як ліквідація підвищить якість правосуддя і полегшить доступ до нього.

В АПУ також не підтримують пропозицію Саакашвілі ліквідувати Конституційний суд України, значно скоротити кількість суддів Верховного Суду, ліквідувати Вищу раду правосуддя і Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.

Як повідомлялося, Саакашвілі пропонує створити іншу систему судів в Україні, в рази зменшити їх кількість, спростити в судах процедури.

Відеопрезентацію пропонованих змін він розмістив на Facebook-сторінці Офісу простих рішень та результатів.

Зокрема, Саакашвілі пропонує з нинішніх 764 судів залишити не більше ніж 200, куди буде полегшено доступ і де будуть спрощені всі процедури, розширити систему арбітражу, "практично створити альтернативну систему правосуддя в повному обсязі", й вирішувати через медіацію, через арбітраж дуже важливі спори та справи.

Інтерфакс-Україна


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).