Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 191

12 серпня 2020 року заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький взяв участь у засіданні круглого столу, під час якого обговорювалися питання, що пов'язані із особливостями функціонування судів в умовах карантину. Зокрема, впливом обмежувальних заходів на права та обов'язки учасників судових процесів, необхідністю дотримання розумного балансу між правом на безпечне довкілля для суддів, сторін у справах та правом доступу до правосуддя, а також недопущення випадків дискримінації учасників судових процесів під час карантинних заходів.

До участі в обговоренні зазначених питань також були запрошені: радник Голови ДСА України Світлана Глущенко, виконувач обов'язків начальника управління з питань об'єктів державної власності Руслан Холод та заступник начальника відділу адміністрування рухомим майном Олександр Різак.

Ініціатором обговорення виступила Вища рада правосуддя, а долучилися до нього судді Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, Ради суддів України, Національної школи суддів України, представники Національної поліції України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства юстиції України, Національної асоціації адвокатів України, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України.

Таке широке представництво було зумовлено важливістю питань, винесених на обговорення, і забезпеченням безперешкодного доступу громадян до правосуддя із урахуванням інтересів усіх учасників судових процесів.

Сергій Чорнуцький зазначив, що до компетенції ДСА України в умовах карантину входило, в першу чергу, забезпечення суддів і працівників апарату судів засобами індивідуального захисту, антисептиками, організація належного пропускного режиму та безперебійного відеоконференцзв'язку технічними засобами суду й засобами поза межами судових установ.

Він також наголосив, що робота в умовах карантину стала поштовхом для вирішення технічних і технологічних питань, які пов'язані із розвитком підсистеми "Електронний суд" як складової Єдиної судово-інформаційної телекомунікаційної системи (ЄСІТС).

Як зазначив Сергій Чорнуцький, на сьогодні "Електронний суд" функціонує у базовому технічному функціоналі. До нього підключені всі місцеві загальні суди, долучений Касаційний адміністративний та Касаційний господарський суди у складі ВС, а сама підсистема на початку 2020 року була доопрацьована з урахуванням зауважень і побажань користувачів. Завдяки цьому вийшло основне оновлення, було виправлено всі проблемні моменти і з 1 червня 2020 року "Електронний суд" працює вже у режимі дослідної експлуатації.

Найближчим завданням вдосконалення сервісу "Електронний суд" Сергій Чорнуцький назвав створення "електронного кабінету адвокатів", який буде інтегровано з реєстром адвокатів.

Щодо онлайн зв'язку поза межами судів, то зі слів заступника Голови ДСА України, за чотири місяці карантинних обмежень за допомогою цього сервісу вже проведено понад 20 тисяч судових засідань поза межами суду, а всього в ньому зареєстровано близько 14 тисяч користувачів.

"Разом з тим, ми маємо враховувати технічні можливості, які використовують учасники судових процесів, знаходячись поза межами суду. ДСА України не може нести відповідальність за якість, швидкість Інтернету та надійність месенджерів, що використовуються адвокатами", - підкреслив Сергій Чорнуцький.

Загалом, проведена робота з удосконалення "Електронного суду" та сервісів, які у ньому застосовуються, дозволяє мати надію, що доступ громадян до правосуддя буде забезпечуватися навіть в умовах посилення карантинних заходів.

Пресслужба ДСА України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).