Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 394

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький 27 серпня взяв участь у IV Конгресі Асоціації азійських конституційних судів та еквівалентних інститутів «Конституція XXI – верховенство права, цінність людини та ефективність держави», організованому Конституційною Радою Республіки Казахстан у рамках заходів з нагоди 25-ї річниці Конституції Республіки Казахстан.

На заході був присутній керівник Секретаріату Конституційного Суду України Віктор Бесчастний.

Онлайн-конференція, яка об’єднала голів органів конституційного контролю понад 20 країн світу, високопосадовців, відомих вчених, громадських діячів та представників міжнародних організацій, проходить у столиці Республіки Казахстан (місто Нур-Султан).

У межах програми науково-практичної конференції відбулася церемонія її відкриття та заплановано три пленарних сесії, присвячених обговоренню таких тем: «Конституція і верховенство права: виклики і шляхи вирішення»; «Захист конституційних прав людини і демократичних цінностей в епоху цифрової трансформації»; «Конституційні засади модернізації сучасної та ефективної держави».

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький від імені колективу Суду привітав Конституційну Раду Республіки Казахстан з нагоди 25-ї річниці Конституції Республіки Казахстан. Він висловив подяку організаторам заходу та наголосив на важливості співпраці між органами конституційної юрисдикції, зокрема фаховому обговоренні актуальних правових питань.

У своєму виступі Голова КСУ зупинився на сучасних викликах правам і свободам людини в загальноєвропейському і українському аспектах, а також розповів про зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини в реаліях сьогодення.

Олександр Тупицький зазначив, що упродовж історії простежується тенденція розширення змісту та обсягу існуючих прав, змінюються їх юридичні стандарти і гарантії, що передбачувано викликає суперечки, сторонами яких є не тільки юристи-теоретики, а й державні органи і різні соціальні групи. Тож, зазначив він, основоположні права і свободи людини закріплені в міжнародних договорах та національних конституціях.

Доповідач зауважив, що забезпечуючи верховенство Конституції України, Конституційний Суд України, рішення якого є загальнообов’язковими, орієнтує правозастосування та законодавчий процес на відповідність правовим стандартам Ради Європи.

Аналізуючи сучасні виклики правам і свободам людини він зазначив, що найбільшими загрозами для прав людини є тероризм, економічні кризи та епідемія COVID-19.

Голова Конституційного Суду України наголосив, що на сьогодні найбільшою загрозою для прав людини стала пандемія коронавірусної інфекції, оскільки демократичні держави, за рідкісним винятком, законодавчо обмежили в рамках своїх юрисдикцій право на свободу, особисте життя, власність тощо. На його переконання, основним критерієм при вирішенні відповідних спорів у судах стане не стільки обґрунтованість прийнятих обмежувальних заходів, скільки їх відповідність суспільно корисним цілям, на досягнення яких ці заходи спрямовані. У цьому контексті Голова Суду поінформував присутніх про ухвалені в Україні у зв’язку з вірусною пандемією нормативно-правові акти та введені обмеження, а також зазначив, що наразі на розгляді Суду перебуває подання щодо конституційності встановлених на період дії карантину обмежень прав і свобод громадян.

Крім того, Голова Суду акцентував увагу на шляхах вирішення зазначених проблем. На його переконання, основними критеріями при вирішенні відповідних правових спорів на рівні як національних конституцій, так і міжнародного права будуть обґрунтованість і відповідність таких обмежень.

Під час заходу учасники також обговорили, зокрема, роль органу конституційного контролю в забезпеченні верховенства права, аспекти здійснення конституційного судочинства та захист конституційних прав людини і демократичних цінностей в період пандемії, проблеми впливу епідеміологічної кризи на конституційну доктрину основоположних прав і свобод громадян.

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).