Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 217

Верховний Суд України анонсував судові засідання у справах, які можуть бути цікавими для юридичної спільноти, ЗМІ та громадськості.

1 вересня 2020 року о 10:00 Велика Палата Верховного Суду продовжить розгляд справи № 910/11027/18, що містить виключну правову проблему щодо визначення моменту, з якого починається перебіг позовної давності у спорах за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до осіб про стягнення шкоди в порядку ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Того ж дня о 12:00 Велика Палата ВС розгляне справу № 907/29/19, в якій Касаційний господарський суд у складі ВС вважає за необхідне відступити від висновків Касаційного цивільного суду у складі ВС щодо можливості створення фермерського господарства внаслідок перетворення з колективного сільськогосподарського підприємства.

Крім того, на 12:30 1 вересня призначене засідання у справі № 916/1738/19, у якій Велика Палата ВС має вирішити питання про відступ від висновків Касаційного адміністративного суду у складі ВС стосовно повноважень органів місцевого самоврядування на здійснення заходів щодо державного нагляду (контролю) у сфері рекламних послуг.

2 вересня о 10:00 Велика Палата ВС розгляне заяву про перегляд судових рішень у справі № 1-331/2009 на підставі рішення ЄСПЛ від 12 березня 2020 року (заява № 53791/11) у справі «Черніка проти України». Цим рішенням ЄСПЛ встановив порушення п. 1 і підпункту «d» п. 3 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Суд констатував, що засудження заявника відбулося на підставі показань відсутніх свідків, причини неявки ключових свідків на повторному розгляді не були належним чином з’ясовані, а новим складом суду не було забезпечено належного розуміння показань відсутніх свідків.

Касаційний адміністративний суд у складі ВС 1 вересня о 10:00 розгляне справу № 640/6212/19 за позовом приватного підприємства до департаментів Державної фіскальної служби і Державної податкової служби. Позивач оскаржує податкові повідомлення-рішення, винесені за результатами документальної планової виїзної перевірки підприємства з питань дотримання вимог податкового і валютного законодавства, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

КАС ВС відкрив провадження, оскільки скаржник – ГУ ДПІ у м. Києві послався на відсутність висновку Верховного Суду щодо застосування норми права (підпункту 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПК України) у подібних правовідносинах, а саме обліку дебіторської та кредиторської заборгованості при складенні фінансової звітності платником податку на прибуток та їх вплив на визначення об’єкта оподаткування.

На 10:00 3 вересня призначене засідання колегії суддів КАС ВС у справі № 810/1544/17 за позовом Товариства, яке просило визнати протиправною та скасувати відмову Київської митниці ДФС в наданні дозволу на внесення змін до митних декларацій, а також зобов’язати здійснити внесення змін до митних декларацій щодо звільнення від сплати податків, митних зборів або інших стягнень аналогічного характеру. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач безпідставно відмовив у наданні дозволу на внесення змін до митних декларацій на підставі того, що відповідно до п. 30.4 ст. 30 ПК України податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на наступні податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету, оскільки позивач заявив про застосування пільг у митних деклараціях.

2 вересня Касаційний кримінальний суд у складі ВС розгляне касаційні скарги в інтересах засудженої до п’яти років позбавлення волі (з конфіскацією майна, окрім квартири), яку обвинувачували в тому, що вона, обіймаючи посаду начальника Держлікслужби у Чернівецькій області, у вересні 2018 року отримала неправомірну вигоду в розмірі 2400 доларів США за те, щоб не включати підприємство до плану перевірок на 2019 рік з питань додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності. Крім того, особа була позбавлена п’ятого рангу державного службовця, а також права обіймати посади, пов’язані зі здійсненням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків в органах державної влади строком на три роки. (Справа № 725/1199/19).

За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).