Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 220

Від констатації проблеми хронічного недофінансування судової системи необхідно переходити до її вирішення. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, яке відбулося 16 вересня 2020 року у форматі відеоконференції.

Під час засідання, у якому взяли участь парламентарі – члени профільного Комітету ВРУ, Голова ВРП Андрій Овсієнко, Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев, обговорювалось фінансове забезпечення діяльності судів. Основну увагу учасники заходу приділили питанню дефіциту видатків на оплату праці та поточних витрат для забезпечення здійснення судочинства.

За інформацією ДСА України, на сьогодні загальний дефіцит фінансування судової системи становить 2 мільярди 292,9 мільйона гривень. З них:

1 мільярд 193,9 мільйона гривень – дефіцит фонду заробітної плати;

467,4 мільйона гривень – дефіцит нарахувань на зарплату;

631 мільйон гривень – дефіцит коштів на поточні видатки на здійснення правосуддя.

Щоб виплатити заробітну плату працівникам апарату, деякі суди вимушені були реєструвати в Державному казначействі кредиторську заборгованість (ця сума становить близько 60 мільйонів гривень).

Андрій Овсієнко підкреслив, що ще під час формування держбюджету на 2020 рік ВРП неодноразово наголошувала, що у ньому закладається критична межа фінансування судової системи. На це Вища рада правосуддя звертала увагу, подаючи пропозиції до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

«Ще на етапі підготовки законопроєкту було очевидно, що видатки на забезпечення роботи системи правосуддя недостатні. На засіданнях профільного Комітету Верховної Ради України ми говорили про необхідність перегляду показників державного бюджету за результатами I кварталу. Після внесення змін до держбюджету у квітні судовій системі було виділене додаткове фінансування у розмірі 1 мільярд 77,6 мільйона гривень. Однак, за інформацією ДСА України, цих коштів недостатньо для забезпечення основних потреб судової системи, пов’язаних зі здійсненням правосуддя (оплата праці працівників апарату, послуги поштового зв’язку)», – повідомив Голова Вищої ради правосуддя.

Андрій Овсієнко поінформував, що ВРП неодноразово зверталась до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Прем’єр-міністра із проханням ініціювати чергові зміни до держбюджету-2020 для забезпечення потреб місцевих та апеляційних судів.

З-поміж іншого, Вища рада правосуддя висловлювала прохання вирішити питання щодо подолання дисбалансу між фондом оплати праці та нарахуваннями на нього, наголошувала на необхідності повного врахування мінімальної потреби видатків споживання для місцевих та апеляційних судів, зокрема на оплату праці фактично працюючих працівників апаратів судів, поточні видатки на забезпечення судочинства (забезпечення поштовими марками, папером, оплата послуг маркувальних машин, виплата винагороди присяжним), забезпечення суддів та працівників апаратів судів предметами індивідуального захисту та засобами дезінфекції для запобігання поширенню хвороби, спричиненої коронавірусом.

Андрій Овсієнко наголосив, що проблеми, зумовлені недостатнім фінансуванням, потребують оперативного вирішення. За його словами, кредиторська заборгованість перед працівниками установ судової системи є неприпустимою.

Він зазначив, що Вища рада правосуддя готова до конструктивного обговорення конкретних пропозицій щодо змін у бюджеті: між Мінфіном і ДСА України, між виконавчою, законодавчою і судовою гілками влади мають бути узгоджені позиції, досягнутий консенсус задля забезпечення безперебійної роботи судів.

Голова ВРП закликав заступника Міністра фінансів і парламентарів не лише констатувати наявність проблеми, а й знайти шляхи її вирішення.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).