Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 176

Голова ВРП Андрій Овсієнко у інтерв'ю газеті "Закон і Бізнес" прокоментував чергові пропозиції щодо реформування органів суддівського врядування.

— Як ви розцінюєте наполегливу вимогу щодо перевірки доброчесності діючих членів ВРП? Це недовіра з боку наших міжнародних партнерів до когось особисто чи намагання провести до органу суддівського врядування «потрібних» людей?

— Можна лише здогадуватися про справжні мотиви подібних ініціатив. Як на мене, проблема створена штучно і до неї цілеспрямовано підігрівається інтерес як всередині країни, так і ззовні.

Сьогодні немає підстав говорити про недоброчесність членів ВРП. Рада створена у 2017 році внаслідок судової реформи. У 2019-му склад органу істотно оновився. Суб’єкти делегування членів ВРП — парламент,

Президент, з’їзд суддів, з’їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів і з’їзд науковців — самостійно оцінюють кандидатів на доброчесність та професійну етику. Повторна оцінка доброчесності чинного складу ВРП ставить під сумнів законність вже проведеного обрання/призначення та підриває авторитет інституцій/осіб, які обрали/призначили членів ВРП.

Члени ВРП, які є суддями, пройшли усі види перевірок, у тому числі кваліфікаційне оцінювання. Повторна перевірка ставить під сумнів легітимність таких процедур. Інших членів ВРП також перевірили — на відповідність вимогам і обмеженням, що висувалися до членів Ради. Вони пройшли спеціальну комплексну перевірку, перевірку, передбачену законом «Про очищення влади», тощо. Крім того, на постійній основі здійснюється контроль фінансових операцій національних публічних діячів, до яких належать члени ВРП та ВККС.

З 2016 року всі члени цих органів упродовж своєї каденції подають відкриті щорічні декларації, повідомлення про зміну майнового стану. Також всі члени ВРП і ВККС подають додатково декларацію про родинні зв’язки та декларацію доброчесності.

До речі, запровадження перевірки членів ВРП незалежною Комісією з питань доброчесності вже було предметом уваги з боку Конституційного Суду, який зазначив, що повноваження комісії щодо контролю за діяльністю членів Ради не мають конституційної основи. На рівні Основного Закону не передбачена можливість створення органів та установ для перевірки членів конституційного органу державної влади. Щоб надати комусь повноваження контролювати ВРП, треба змінювати Конституцію.

Крім того, критерії доброчесності на законодавчому рівні до цього часу не визначені. Саме через це з’являються маніпуляції та безпідставні звинувачення.

— Якою є реальна мета виконання таких рекомендацій — підвищення довіри українців до судової системи чи повний її контроль з боку зовнішніх центрів впливу?

— Довіру руйнують постійні безсистемні зміни законодавства і ускладнення роботи судової влади через кадрові фільтри, раптові і непрогнозовані реорганізації органів суддівського врядування, постійне ускладнення доступу до правосуддя. Більшість тих, хто особисто стикався з роботою судів, довіряють їм.

— Чи є ризик, що через такі рекомендації невдовзі буде заблокована і робота чинного складу Ради внаслідок необрання з’їздом суддів 4-х нових членів ВРП?

Повноваження конституційного органу не можуть припинятися у спосіб, не передбачений Основним Законом. Венеціанська комісія неодноразово вказувала, що оновлення законодавства, запровадження нових процедур не варто використовувати як засіб для припинення строку повноважень осіб, обраних або призначених за Конституцією. У висновку до законопроекту №3711 вона вказала на те, що претензії до окремих представників судової влади не можуть бути підставою для реформування самих інституцій.

Будь-які пропозиції залишаються пропозиціями, допоки не будуть імплементовані у національне законодавство.

— Чи прийнятною, на вашу думку, є пропозиція залучити до формування органів суддівського врядування представників міжнародних організацій?

— Конституція чітко говорить про те, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Саме народ згідно з Основним Законом здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та місцевого самоврядування.

До того ж Конституція не передбачає можливості обмеження державного суверенітету чи зміни способу реалізації громадянами народовладдя.

У чинних законодавчих процедурах формування складу ВРП враховано абсолютну більшість зауважень і пропозицій міжнародних експертів, що дає можливість стверджувати про їхню відповідність основним європейським стандартам.

Міжнародні партнери згідно з тими ж європейськими стандартами можуть мати виключно дорадчу функцію у формуванні державних органів. А діяльність створених за їхньою участю різноманітних комісій повинна мати носити тимчасовий характер. Саме на це вказала Венеціанська комісія у своєму висновку щодо змін до законодавчих актів, які регулюють статус Верховного Суду та органів суддівського врядування: «Важливо зазначити, що такі органи повинні бути створені на перехідний період до досягнення запланованих результатів. Постійне існування такої системи може порушити питання конституційного суверенітету».

ВРП наділена широким спектром конституційних повноважень, використання яких у недобросовісних цілях може бути потужним інструментом впливу на суддів та призвести до порушення балансу влади в цілому.

Джерело: "Закон і Бізнес"

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).