Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 304

При реформуванні органу суддівського врядування важливо прогнозувати наслідки – необхідно чітко уявляти, що може статися у державі в результаті необдуманої і поспішної зміни повноважень конституційного органу. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, коментуючи в ефірі Українського радіо ініціативи політиків щодо реформування ВРП.

«Питання перезапуску ВРП – це питання істотного реформування конституційного органу. Воно лише на словах видається простим. Насправді це надзвичайно складне питання, яке потребує вирішення цілого комплексу завдань для того, аби зміни справді були виправданими і ефективними», - сказав Андрій Овсієнко.

Він наголосив, що ВРП була створена у 2017 році за абсолютно новою моделлю. Принцип добору її членів відповідає міжнародним стандартам, за якими більшість у ній мають становити судді, обрані суддями.

«Стверджуючи про необхідність докорінної реорганізації ВРП, ініціатори не вдаються до аналізу того, в чому саме вона має полягати. У зміні персонального складу? Це важко назвати виваженим і об’єктивно сприйнятим критерієм для реформування. Зміна поточного складу ВРП відбувається шляхом делегування нових членів. Повноваження більшості членів Ради, обраних у 2015 році, припинилися у 2019 році. На зміну їм прийшли інші особи. Пропонуючи вчергове оновити весь склад ВРП одномоментно, потрібно пам’ятати, що зауваження, які висловлюються на адресу Ради, мають базуватися на глибокому аналізі її діяльності, на розумінні того, що Конституцією гарантована незалежність органу і його членів», – зазначив Андрій Овсієнко.

Голова ВРП нагадав негативний досвід запровадження законодавчих змін, якими фактично було заблоковано роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) та наповнення судів кадрами. «Давайте згадаємо, що трапилося, коли законом були одномоментно припинені повноваження всіх членів ВККСУ. На сьогодні нова ВККСУ в силу різних чинників і обставин так і не створена. ВРП – нині єдиний орган суддівського врядування, який виконує свої функції. Упродовж останніх трьох місяців Рада внесла Президенту України 433 подання щодо призначення суддів у місцеві загальні суди. Понад 200 суддів вже прийняли присягу і здійснюють правосуддя. Відновлено роботу судів, які більше півтора року не здійснювали правосуддя через відсутність повноважних суддів. Кожного року ВРП розглядає понад десять тисяч дисциплінарних справ стосовно суддів. Рада працює над виробленням єдиної дисциплінарної практики – чіткої, прогнозованої і зрозумілої. Уявіть, що сталося б, якби одночасно з ВККСУ було припинено роботу ВРП», – зазначив Андрій Овсієнко.

Голова ВРП наголосив, що Рада у своїй діяльності дотримується принципів, встановлених Конституцією і законами України. «ВРП здатна ефективно, на високому професійному рівні, виконувати покладені на неї завдання. Питання, які на сьогодні належать до компетенції органу, є істотними, значними за обсягом і численними. Тому до збільшення або зменшення існуючих повноважень потрібно підходити поетапно, на основі глибокого і всестороннього аналізу діяльності ВРП. На сьогодні немає підстав стверджувати, що відбувається надмірна концентрація влади в руках одного органу суддівського врядування», – зазначив Андрій Овсієнко.

За його словами, у конкретний історичний період розвитку правової системи і суспільства та чи інша модель оцінюється з точки зору оптимального поєднання запиту суспільства і фахових завдань органу. «Чинна модель закріплена у Конституції і Законі України «Про Вищу раду правосуддя». Говорити про її зміну можна лише спираючись на глибокий детальний аналіз передумов і цілей реформування органу. Функції ВРП мають особливу вагу і підходити до їх перегляду потрібно виважено», – наголосив Голова ВРП.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).