Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 88

Сьогодні судова система потребує не чергових реформ, а негайної стабілізації та якнайшвидшої ліквідації кадрового дефіциту. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко у своєму виступі на IX Щорічному судовому форумі на тему «Вектор розвитку 2020», організованому Асоціацією правників України спільно з Проєктом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

За його словами, непродумане реформування породжує деструктивні наслідки. Судді залишають посади, новими кадрами суди майже не поповнюються. Станом на сьогодні в Україні із 7295 штатних посад суддів 34 % посад вакантні. Фактично заповнені 5275 посад, повноваження є у 4853 суддів. У 97 судах фактична чисельність суддів становить 50 і менше відсотків штатної. Через припинення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 2284 судді місцевих та апеляційних судів не пройшли кваліфікаційне оцінювання – серед них понад сто суддів не здійснюють правосуддя через закінчення строку, на який їх було призначено. За останні півтора року до ВРП надійшло понад 100 звернень щодо недостатньої кількості суддів для здійснення правосуддя, особливо у місцевих судах.

Андрій Овсієнко наголосив, що брак кадрів гостро відчувають не тільки місцеві, а й апеляційні суди: «В деяких апеляційних загальних судах неможливо сформувати колегію для розгляду кримінальних проваджень. В областях з населенням у кілька мільйонів є апеляційні суди, де залишилась всього одна колегія, спроможна розглядати кримінальні провадження. Через це проблематичним є набрання судовими рішеннями чинності, перегляд ухвал слідчих суддів про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою».

З огляду на постійне зростання судового навантаження і, як наслідок, збільшення строків розгляду справ, потреба у суддях є надзвичайно гострою. Тому відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на думку Андрія Овсієнка, має стати пріоритетом не лише для судової системи, а для всього суспільства і держави в цілому.

На переконання Голови ВРП, негативно на діяльність судової системи впливає надмірне законодавче втручання у стале законодавство, що визначає правила роботи судової системи. «Лише за останні півтора року зареєстровано понад 70 законопроєктів, які стосуються судоустрою і статусу суддів. З 2017 по 2019 рік таких ініціатив було в десять разів менше. Неузгодженість, суперечливість законодавчих пропозицій вносять хаос у процес нормативного регулювання діяльності судової системи», – підкреслив Андрій Овсієнко.

Він наголосив, що підходити до зміни законодавства, яке стосується діяльності незалежної гілки влади, треба вкрай виважено. Судова система потребує невідкладного ухвалення закону, який дасть змогу зупинити деструктивні тенденції відтоку суддівських кадрів та стабілізувати критичну ситуацію із кадровим дефіцитом. Реформи мають бути спрямовані виключно на розвиток судової системи.

Голова ВРП висловив надію, що концептуальні системні підходи до реформування будуть запропоновані Комісією з питань правової реформи при Президентові України. «Я переконаний, що Комісія спроможна напрацювати стратегію розвитку судової системи після виправлення кричущих недоліків, зумовлених попередніми непродуманими змінами законодавства. У цьому документі має бути визначений чіткий план, пріоритетні, середньо- та довгострокові цілі та напрями подальшого розвитку судової системи», – зазначив Андрій Овсієнко.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).