Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 328

Лише комплексний підхід може стати запорукою того, що система судів буде створена за максимально ефективним принципом і забезпечуватиме реальний доступ до правосуддя як пересічних громадян, так і всіх без винятку учасників судових процесів. Таке переконання висловив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко під час круглого столу, присвяченого питанню оптимізації системи судів.

Голова Вищої ради правосуддя наголосив, що оптимізацію системи судів потрібно розглядати як один із чинників покращення доступу до правосуддя в цілому. Він нагадав, що на підставі Указів Президента України наприкінці 2017 року створено мережу місцевих загальних окружних судів. Однак ця ідея реалізована на рівні створення юридичних осіб, а правосуддя продовжують здійснювати місцеві районні, міськрайонні і міські суди. За словами Андрія Овсієнка, у такому важливому процесі, як оптимізація системи судів варто враховувати попередній досвід. Треба зважати, що існують об’єктивні чинники, які можуть або позитивно впливати на ефективність, або ускладнювати систему і доступ до правосуддя. Тож при створенні нової мережі судів необхідно враховувати географічне розташування судів, логістику, кількість населення в кожному окремому адміністративному районі, комунікації, рівень забезпечення засобами електронного судочинства тощо.

«Існує чимало важливих аспектів – матеріальні, фінансові, людські ресурси. Як не перелаштовуй мережу судів, необхідно враховувати ті реалії, в яких сьогодні перебуває судова система. Це – і вкрай низький рівень фінансування (на рівні 60 відсотків у 2020 році й не більше у наступному), і незадовільне наповнення судів кадрами (брак суддів становить понад 30 відсотків, відтік кадрів продовжується). Лише враховуючи об’єктивні реалії, можна розробити ефективний алгоритм дій, який дасть змогу створити таку систему судів, яка справді покращить доступ до правосуддя», – сказав Андрій Овсієнко.

Круглий стіл у форматі відеоконференції відбувся за ініціативи Проєкту ЄС «ПРАВО-JUSTICE». У заході також взяли участь: Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін, в. о. Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна, народний депутат України Тарас Тарасенко, представники секретаріату ВРП, головний міжнародний експерт Проєкту ЄС «ПРАВО-JUSTICE» Анна Адамска-Галлант, представники Проєкту ЄС та міжнародні експерти Карі Кєзілайнен (Фінляндія), Реда Молієне (Литва) та Ніклас Соденберг (Швеція).

Інші учасники заходу також висловили своє бачення щодо подальших шляхів оптимізації судів, їх доцільності та зручності. Експерти Проєкту презентували інтерактивну мапу, яка візуалізує нову мережу судів України.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).