Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 188

На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко у коментарі телеканалу «Інтер».

«Очевидна диспропорція у фінансуванні однієї з трьох гілок державної влади. У 2020 році судова система профінансована на 64% від заявленої потреби. На наступний рік прогнози ще гірші. На сьогодні майже сто судів повідомили ВРП про брак коштів на оплату праці працівників апарату суду. Більше десяти судів повідомили, що через недофінансування припиняють надсилати поштову кореспонденцію», – розповів Голова ВРП.

За словами Андрія Овсієнка, наразі існує проблема з оплатою Державним казначейством запланованих видатків на здійснення правосуддя – заборгованість становить близько мільярда гривень.

Голова ВРП зазначив, що, не маючи змоги в установленому порядку повідомити учасників процесу про судові засідання, надіслати судові рішення сторонам, суди наражаються на ймовірність скасування рішень через процесуальні порушення.

Андрій Овсієнко у коментарі також наголосив на гострій потребі відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та подолання кадрового дефіциту в судах. Зокрема, він зауважив, що після ухвалення восени 2019 року Закону України № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» була порушена архітектура органів суддівського врядування.

«Робота ВККСУ припинена, тому нині неможливо ні оголосити, ні провести конкурси на заміщення вакантних посад. Третини суддів не вистачає. Донедавна дев’ять судів взагалі не працювали через відсутність суддів чи закінчення строку повноважень у тих, які ще залишилися на посадах. На сьогодні завдяки здійсненим ВРП заходам щодо відрядження суддів вдалося скоротити кількість непрацюючих судів до двох», – зазначив Голова ВРП.

За словами Андрія Овсієнка, кадровий дефіцит негативно позначається не лише на роботі судів першої інстанції, а й на роботі апеляційних судів, де незаповненими залишаються 30% вакансій. Наприклад, у Закарпатському апеляційному суді неможливо сформувати колегію з трьох суддів для розгляду кримінальних справ, і вони передаються на розгляд судів у інших областях. У Харківському апеляційному суді із 70 суддів на всю область залишилося лише 17 суддів.

Голова ВРП наголосив, що з апеляційною інстанцією пов’язане набрання судовими рішеннями законної сили. Тому забезпечення нормальної роботи апеляційних судів вкрай важливе.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).