Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 314

Господарський суд Харківської області ухвалою у справі № 5023/5622/12 про банкрутство фізичної особи – підприємця відмовив у задоволенні заяви Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію АТ «ВТБ Банк» про визнання недійсними результатів аукціону з продажу нерухомого майна (квартири) банкрута.

Місцевий господарський суд виходив із встановлених обставин проведення оспорюваного аукціону з дотриманням вимог чинного законодавства щодо порядку продажу майна банкрута в ліквідаційній процедурі. Суд дійшов висновку, що права малолітніх осіб, зареєстрованих у спірному житловому приміщенні, на користування квартирою не були порушені.

Постановою Східного апеляційного господарського суду ухвалу суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення, яким визнано недійсними результати аукціону з продажу майна банкрута. За висновком суду апеляційної інстанції відчуження спірної квартири боржника, право на користування якою за фактом народження мають його малолітні діти, без одержання ліквідатором дозволу органу опіки і піклування на продаж такого майна і порушення за наслідком проведення оспорюваного аукціону прав та законних інтересів малолітніх дітей боржника, які фактично зареєстровані та проживають у спірній квартирі, на користування таким житлом є підставою для визнання недійсним правочину з відчуження спірної квартири з аукціону в порядку ч. 6 ст. 203 та ч. 1 ст. 215 ЦК України.

Верховний Суд скасував ці судові рішення та передав справу на новий розгляд, вказавши на таке.

Надаючи оцінку повноті та законності дій ліквідатора банкрута під час підготовки оспорюваного аукціону з відчуження майна банкрута цілісним майновим комплексом, до складу якого увійшла спірна трикімнатна квартира, місцевий та апеляційний господарські суди не перевірили, чи дотримав ліквідатор порядку формування ліквідаційної маси. Крім того, не було перевірено, чи наявні спеціальні підстави, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», які унеможливлюють продаж у ліквідаційній процедурі у справі про банкрутство майна фізичної особи, яке було предметом іпотеки за валютним кредитом, єдиним місцем проживання боржника та його сім’ї, а також не забезпечувало зобов’язань, пов’язаних із підприємницькою діяльністю боржника.

Водночас Верховний Суд звернув увагу, що подальший розгляд цієї справи має здійснюватися відповідно до положень кн. 4 «Відновлення платоспроможності фізичної особи» Кодексу України з процедур банкрутства, які визначають особливості провадження у справі про банкрутство фізичної особи з моменту введення в дію цього Кодексу (з 21 жовтня 2019 року).

Детальніше з текстом постанови КГС ВС від 10 вересня 2020 року у справі № 5023/5622/12 можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/91622187.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).