Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 144

Суб’єкти законодавчої ініціативи мають утримуватись від внесення законопроєктів, положення яких не відповідають Основному Закону України, суперечать рішенням Конституційного Суду України та призводять до обмеження конституційних гарантій незалежності судової влади. Про це йдеться у спільній заяві Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, Всеукраїнської асоціації адміністративних суддів та заяві Всеукраїнської асоціації суддів у відставці.

Як зауважила з цього приводу член Вищої ради правосуддя Світлана Шелест, судовій владі надзвичайно важливо виробити консолідовану позицію, спільне бачення напрямів розвитку судівництва, шляхів вирішення проблем, зумовлених попередніми непродуманими реформами.

Світлана Шелест відзначила, що суддівські асоціації поділяють переконання членів ВРП щодо необхідності проведення фахової дискусії із залученням суддів, органів суддівського врядування та самоврядування, асоціацій адвокатів, провідних професійних громадських організацій перед внесенням законопроєктів, які стосуються питань судоустрою і статусу суддів. Адже реформування судової системи має відбуватися з неухильним дотриманням принципів верховенства права та з метою забезпечення права на справедливий суд, захист прав та основоположних свобод людини і громадянина.

За словами члена ВРП, суддівські асоціації наполягають на тому, щоб судова реформа здійснювалася не тільки з метою боротьби з корупцією, а насамперед для удосконалення судової системи, підвищення ефективної роботи інститутів судової влади, рівного доступу громадян до правосуддя.

«Усунення корупційних ризиків у судочинстві є пріоритетним завданням у діяльності судової влади. Водночас подолання корупції в судовій системі не повинно зводитись до запровадження процедур, зміст яких суперечить Конституції і нівелює гарантії суддівської незалежності чи завдає шкоди авторитету правосуддя», – йдеться у заявах асоціацій.

Судді переконані, що авторитет правосуддя є суспільною цінністю. Органи державної влади та державні службовці мають утримуватися від дій та висловлювань, що підривають довіру до судів чи судових рішень. Засоби масової інформації, журналісти повинні розуміти свою відповідальність перед суспільством й уникати розповсюдження інформаційних «вкидів», які підривають авторитет правосуддя.

Світлана Шелест наголосила, що асоціації виступають за надання органам суддівського самоврядування та врядування реальних інструментів для захисту незалежності суду та формування суддівського корпусу на засадах доброчесності та професійності, здійснення оцінки доброчесності суддів за загальновідомими та встановленими законом критеріями. Дисциплінарна відповідальність суддів має бути ефективним інструментом покарання за порушення, скоєні суддями. Однак вона не повинна слугувати механізмом впливу на суддів та їхні рішення.

Суддівська спільнота схвалює розвиток громадянського суспільства та залучення громадськості до процесів реформування державних інституцій. Водночас наголошує, що громадські організації чи створені за їхньою участю органи не можуть бути наділені повноваженнями з контролю за діяльністю конституційних органів. Жодна з них не може виступати від імені всього суспільства.

На переконання суддівських асоціацій, громадські організації, залучені до реформи сфери правосуддя, можуть виконувати допоміжну роль, однак їхні рішення не повинні бути обов’язковими для органів державної влади та органів суддівського врядування.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).