Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 244

16 жовтня 2020 року відбулася міжнародна науково-практична конференція «Сучасні виклики та актуальні проблеми судової реформи в Україні». Захід організовано кафедрою процесуального права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича спільно з Німецько-українською асоціацією юристів.

Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло Смокович виступив на конференції в режимі відеозв’язку із доповіддю на тему «Електронне судочинство в Україні».

Він зазначив, що створення дієвої системи інформаційного забезпечення діяльності адміністративних судів є гарантією безперервності та оперативності врегулювання публічно-правових спорів. А забезпечення дієвих інформаційних ресурсів адміністративного судочинства гарантує дотримання принципів гласності, відкритості та транспарентності розгляду і вирішення таких спорів.

Голова КАС ВС зауважив, що створення ефективної та якісної системи інформаційного забезпечення діяльності адміністративних судів – це міжнародний стандарт захисту суб’єктивних публічних прав учасників суспільних правовідносин. Зокрема, згідно з Рекомендацією № R (84) 5 від 28 лютого1984 року, схваленою Комітетом міністрів Ради Європи, визначено, що застосування найсучасніших технологій зв’язку є передумовою створення сприятливих умов доступу до правосуддя.

Михайло Смокович нагадав учасникам заходу, що ключовим елементом електронного судочинства в Україні сьогодні є Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС), одна з підсистем якої – «Електронний суд». Так, у КАС ВС тестову експлуатацію підсистеми «Електронний суд» розпочато 2 травня 2019 року. Загалом можна констатувати, що електронне правосуддя в Україні поки що перебуває на початковому етапі становлення, проте доцільно зазначити, що оголошення загальнодержавного карантину та запроваджені відповідні карантинні заходи, пов’язані з дистанційним здійсненням правосуддя, стали поштовхом для подальшого активного впровадження підсистеми «Електронний суд».

Зокрема, у квітні 2020 року українськими судами апробовано систему відеоконференцзв’язку EasyCon, яка працює за допомогою кваліфікованого електронного підпису та дає змогу судам ідентифікувати особу.

Водночас голова КАС ВС зазначив, що під час освоєння судами процесу дистанційної роботи виникало безліч питань, які стосувалися ідентифікації та авторизації осіб, використання певного програмного продукту державними органами, безпеки і захисту інформації, збереження персональних даних тощо. Окремо він звернув увагу на неготовність інфраструктури судів до дистанційної роботи повною мірою – досі не всі суди забезпечені відповідним технічним обладнанням.

«Впевнений, питання діджиталізації судочинства буде актуальне і після завершення карантину. Новітні технології, які впроваджені судами в умовах пандемії, можливо стануть більш «популярними» та застосовними, ніж судовий процес у класичному його розумінні. Впровадження електронного судочинства – це майбутнє, яке вже сьогодні дає можливість оперативно та максимально зручно для сторін вирішити спір, а в сучасних умовах пандемії гарантувати безпеку всім учасникам процесу», – запевнив суддя.

У своєму виступі Михайло Смокович зупинився й на міжнародному досвіді здійснення електронного судочинства та наголосив на важливості впровадження новітніх процесуальних способів захисту забезпечення конфіденційності персональних даних учасників судочинства в Україні.

«Окремі кроки на цьому шляху вже зроблено. І саме пандемія стала, можна сказати, «поштовхом» для більш швидкого розвитку в цьому напрямі, оскільки парламент, ухваливши «антикоронавірусний» закон, надав сторонам більше можливостей брати участь у процесах дистанційно. Раніше ця можливість також була, але учасник процесу мав з’являтися до найближчої судової установи, де ідентифікували його особу і забезпечували його віддалену участь у процесі, що відбувся в іншому суді. Зараз процедуру спростили. І за допомогою різних програм відеоконференцзв’язку сторони отримали більше можливостей на проведення дистанційних засідань, а суди – більше інструментів для ідентифікації сторін», – сказав суддя.

Михайло Смокович нагадав, що сьогодні в Україні триває виборчий процес. У зв’язку з цим електронне судочинство як форма розгляду та вирішення виборчих спорів, безумовно, сприяє досягненню забезпечення оперативності його врегулювання.

«Отже, незважаючи на те, що спричинена пандемією криза виявила проблеми, пов’язані з недосконалістю правового регулювання, технічною неготовністю судів переходити до електронного судочинства, що є нагальною потребою часу, держава потужно підтримує та розвиває цей напрям. Зокрема, створено Міністерство та Комітет цифрової трансформації, а в Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики – робочу групу з цифровізації судочинства, де обговорюються питання інновацій для запуску ЄСІТС», – підсумував свій виступ голова КАС ВС.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).