Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 214

Мешканка багатоквартирного будинку звернулася до оператора газорозподільної системи з проханням забезпечити її безкоштовним індивідуальним обліковим приладом. Отримавши відмову з пропозицією вирішити це питання за власні кошти, вона подала до суду позов.

У своїй заяві позивачка вказала, що вона є співвласницею квартири та споживачем природнього газу, вчасно сплачує за газопостачання за встановленими тарифами, однак відсутність лічильника перешкоджає їй отримувати комунальної послуги належної якості та здійснювати оплату за той об’єм газу, який вона реально використовує.

Шевченківський районний суд м.Чернівці відмовив їй у задоволенні позову, мотивуючи тим, що у відповідача відсутній обов’язок забезпечувати споживачів газовими лічильниками за рахунок коштів оператора ГРМ.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачка його оскаржила.

Чернівецький апеляційний суд переглянув матеріали справи та дійшов висновку, що вказане рішення суперечить вимогам законодавства та порушує її права.

Скасовуючи рішення, колегія суддів посилалася на ч. 1 ст. 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», відповідно до якого суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані до 01 січня 2021 року забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі.

Будинок, в якому проживає позивачка, є багатоквартирним і в ньому встановлено загальнобудинковий лічильник. Газ вона використовує тільки для приготування їжі. У свою чергу, відповідач є суб’єктом господарювання, на який покладено обов’язок здійснювати розподіл природнього газу на відповідній території та виконувати роботи із встановлення вузлів обліку природнього газу, у тому числі, й лічильників у помешканнях споживачів його послуг.

Тому саме газорозподільча організація повинна була встановити газоміри в таких оселях за рахунок коштів, отриманих від споживачів послуг, оскільки у тариф на оплату газу вже закладено фінансування приладів та робіт з їх встановлення.

Врахувавши це, Чернівецький апеляційний суд, скаргу задовольнив, рішення суду першої інстанції скасував та постановив нове, яким зобов’язав АТ «Чернівцігаз» встановити у квартирі позивачки індивідуальний безкоштовний газовий лічильник за власний рахунок.

Чернівецький апеляційний суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).