Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 86

У понеділок, 21 грудня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду не задовольнила клопотання сторони захисту про скасування запобіжного заходу у вигляді застави колишньому керівникові ДП «Гутянське лісове господарство», якого обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 3 ст. 369 КК України.

Під час судового засідання захисник обвинуваченого подав клопотання про скасування запобіжного заходу. У клопотанні адвокат зазначав, що такий захід необхідно скасувати, оскільки на наразі відсутні ризики, визначені ст. 177 КПК України, які можуть свідчити про перешкоджання обвинуваченим здійсненню правосуддя у справі.
Утім, прокурор наполягав на продовженні існування ризиків вчинення обвинуваченим наведених дій та просив відмовити у задоволенні цього клопотання.

Заслухавши учасників судового провадження, колегія суддів постановила, що запобіжний захід у вигляді застави, застосований до обвинуваченого, не підлягає скасуванню.

Зокрема через те, що ризик переховування обвинуваченого від суду залишається можливим. Про це свідчить тяжкість злочину, у вчиненні якого він обвинувачується, суворість можливого покарання та пов’язані із цим негативні для особи наслідки.

Нагадаємо, екскерівника ДП «Гутянське лісове господарство» обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України. Санкція зазначеної норми передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Суд врахував твердження сторони захисту, що за час застосування запобіжного заходу процесуальна поведінка обвинуваченого була бездоганною. Проте, колегія суддів не виключає того, що вона була зумовлена, в тому числі, й відповідним запобіжним заходом.

Разом з тим, суд визнав можливість впливу обвинуваченого на свідків, зокрема двох понятих, які брали участь під час проведення слідчої дії.

Колегія суддів врахувала перераховані у клопотанні захисту відомості, що характеризують обвинуваченого. Однак, судді дійшли висновку, що за наявності встановлених ризиків запобіжний захід – необхідний як такий.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).