Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 230

Чернігівський апеляційний суд постановив суворіший вирок у справі про вбивство подружжя із Києва.

Нагадаємо, що Деснянським районним судом міста Чернігова 13 січня 2020 року було засуджено до 15 років позбавлення волі Г., до 11 років – П., обом – із конфіскацією майна. Їх визнано винними у вбивстві сімейної пари з Києва.

Прокурор вважав покарання занадто м’яким. У своїй апеляційній скарзі він зазначив, що судом не повною мірою враховано безжальне та холоднокровне позбавлення обвинуваченими життя людей.

Чернігівський апеляційний суд, детально розглянувши справу, задовольнив апеляцію прокурора та скасував вирок Деснянського районного суду міста Чернігова і призначив більш суворе покарання так званому «знахарю» Г. – довічне позбавлення волі, П. – 15, обом – із конфіскацією майна.

Крім цього, кожен із них має виплатити потерпілим по п’ятсот тисяч гривень моральної шкоди, а також сплатити всі судові витрати.

Колегія суддів прийшла до висновку: суд першої інстанції при призначенні покарання обвинуваченим Г. та П. не врахував, що останні за попередньою змовою вчинили особливо тяжкий злочин, за детально розробленим планом, спланувавши його заздалегідь. Також належним чином, не було враховано обставини скоєння умисного позбавлення життя потерпілих та незаконне заволодіння їх майном, а саме, використання довірливого ставлення жертв до обвинувачених, особливу зухвалість та цинічність дій обвинувачених, до якого останні готувались ретельно, реалізовуючи свій злочинний умисел направлений на позбавлення життя потерпілих та заволодіння їх майном, використовуючи заготовлені металевий прут та шило, розчинник для фарб та електроліт, які Г. використовував під час скоєння злочинів.

Суд першої інстанції не у повній мірі врахував думку потерпілих батьків загиблих, які внаслідок злочинних дій обвинувачених втратили сина та доньку, є людьми похилого віку, наполягали на призначенні обвинуваченим покарання у вигляді довічного позбавлення волі, незважаючи що з часу події минуло три роки, проте потерпілим завдана шкода жодним чином не відшкодовувалась; не враховано молодий вік вбитих.

На думку колегії суддів, поведінка обвинувачених свідчить про чітко виражену антисоціальну спрямованість, зневажливе ставлення до закону та загальноприйнятих норм моралі.

Таким чином, з урахуванням вище наведеного, колегія суддів вважає, що призначене обвинуваченим судом 1 інстанції покарання не є достатнім і необхідним для виправлення та попередження нових злочинів, не відповідає ступеню тяжкості вчинених злочинів і особі обвинувачених внаслідок м’якості.

Нагадаємо, що ця страшна історія сколихнула влітку 2017 року всю Україну.

Потерпілі жили у столиці. Працювали, винаймали квартиру. Дітей не мали і чомусь вважали, що на них — порча. Тому і кинулися до "знахарів".

У травні Г. і П. вступили у змову. На початку червня П. з телефону Г. відправила провокативну СМСку подружжю. І вони приїхали у Шаповалівку, у двір 44-річної П., де у літній кухні клієнтів приймав 42-річний "знахар" Г. Близько 23 години П. залишилася з жінкою, а Г. вмовив чоловіка підти за село нібито для проведення обряду (насправді до вже заздалегідь викопаної ями). Г. двічі вдарив жертву ззаду по голові і шиї. Чоловік упав. Тоді вбивця завдав йому ще шість ударів шилом спереду, у грудну клітку, так, що пробив ліву легеню. Щоб не впізнали тіло, облив обличчя електролітом (ємність з-під нього знайшов поліцейський собака в кущах неподалік ями). А ще поливав розчинником, намагаючись підпалити. Внаслідок чого обгоріли колоші штанів і опеклося 15 відсотків ніг. Смерть чоловіка настала внаслідок гострої крововтрати. Тіло Г. вкинув до ями. Потім повернувся за жінкою.

Близько першої години ночі він ударив її в груди кулаком і п’ять разів шилом зліва, пробив легеню. Молода жінка померла від гострої крововтрати. Тіло обв’язали покривалом, і Г. відніс його, вкинув у яму, зверху прикидав сміттям.

Г. і П., маючи спільний умисел, забрали собі 400 доларів, мобільний телефон, шкіряну чоловічу сумочку, смартфон, золоті обручки, золоті ланцюжки і хрестик, каблучку і сережки з фіанітом, планшет, сім-карти, картки пам’яті, жіночу сумочку і ключі від квартири подружжя у місті Києві. Потім «знахарі» поїхали до столиці. Відчинили квартиру, забрали звідти 12 тисяч гривень, фотоапарат, вай-фай роутер, ноутбук, банківські картки і навіть парасольку. Того ж дня Г. зняв через банкомат з однієї картки 1200 гривень, з іншої — 1800. Загалом вони заволоділи тим, що належало подружжю на суму 45 тисяч 455 гривень.

Г. вину визнав повністю. Все чесно розповів під час слідства. Двічі його перевіряли на детекторі брехні. Навіть показав, куди викинув шило. Його поліцейські за допомогою магніту витягли зі ставка неподалік автостанції у Борзні. Г. щиро розкаюється і вину визнає. А от П. — спочатку ні, а вже на засіданні 10.01.2020 визнала себе винною:

«Я щиро розкаююся. Мені дуже шкода цих дітей, їхніх батьків, і прошу у них пробачення».

Вирок Чернігівського апеляційного суду набрав законної сили з моменту його оголошення і може бути оскаржений в касаційному порядку.

Чернігівський апеляційний суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).