Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 165

Голова Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Ольга Борис повідомила, що до її приймальні надійшов телефонний дзвінок від невідомої особи, яка, представившись членом Вищої ради правосуддя, висловила бажання поспілкуватися з головою суду та залишила контактний номер телефону.

Згодом із цього номера телефону через месенджер Telegram на номер голови суду Борис О.Н. зателефонувала невідома особи, яка, так само назвавшись членом ВРП, вимагала з’єднати її із суддею Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Ростиславом Дехтою або надати його номер телефону.

1 лютого 2021 року голова Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу звернулася до Вищої ради правосуддя з повідомленням про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. Суддя вважає, що дії невідомих осіб були спрямовані на здійснення позапроцесульного спілкування особисто з нею та суддями Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Вона розцінює ці дії як спробу втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя, а використання прізвищ членів ВРП вважає спробою підриву авторитету правосуддя. З огляду на зазначене Ольга Борис звернулася до Вищої ради правосуддя із проханням вжити відповідних заходів реагування.

Розглянувши на засіданні 4 лютого 2021 року звернення судді, ВРП дійшла висновку, що наведені в ньому факти щодо позаслужбового спілкування осіб, які представилися членами Вищої ради правосуддя, шляхом здійснення дзвінків із мобільного телефону з невстановленою метою не лише дискредитують Вищу раду правосуддя як конституційний орган, який вживає заходів щодо забезпечення незалежності судової влади, але й можуть викликати у суддів обґрунтоване занепокоєння, що створює реальну загрозу суддівській незалежності, та завдати шкоди авторитету правосуддя.

Виходячи із вказаного, Вища рада правосуддя ухвалила рішення звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо забезпечення перевірки у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, обставин, зазначених у повідомленні голови Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Ольги Борис про втручання невідомих осіб у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя.

Звернення невідомих осіб, які представилися членами Вищої ради правосуддя, до голови суду та суддів цього суду телефоном та через месенджери з вимогою щодо спілкування, як зауважується у рішенні ВРП, слід розцінювати як позапроцесуальні звернення, які не узгоджуються з положеннями частини шостої статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо обов’язку поважати незалежність суддів і не посягати на неї та є неприпустимими.

ВРП наголосила, що отримання Радою, її органами, членами ВРП інформації, необхідної для здійснення їхніх повноважень, від суддів, судів, органів суддівського самоврядування, інших органів та установ у системі правосуддя відбувається у порядку, визначеному статтею 31 Закону України «Про Вищу раду правосуддя». Члени Вищої ради правосуддя здійснюють свої повноваження лише в межах та у порядку, що визначені законодавством, та жодних дзвінків суддям у позапроцесуальний спосіб від них не надходило. Як відомо, на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя було оприлюднено спростування, в якому зазначено, що інформація про здійснення членами ВРП дзвінків головам судів не відповідає дійсності і подібні повідомлення спрямовані на дискредитацію конституційного органу.

Факти, викладені у повідомленні голови суду, наполягає ВРП, обов’язково мають бути перевірені правоохоронними органами у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).