Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 41

Обрання ефективних способів захисту потребує більш ретельного вивчення та врахування при складанні позовів і розгляді справ, пов’язаних із захистом земельних прав. У цьому аспекті незамінним професійним інструментом й орієнтиром була і залишається практика Верховного Суду.

Питання щодо способів захисту земельних прав та їх ефективності обговорили під час тематичного вебінару, організованого ВГО «Асоціація адвокатів України». Головним спікером виступив суддя судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Віталій Уркевич.

Розповідаючи про спосіб захисту прав та інтересів, доповідач зазначив, що ним слід вважати певні дії, спрямовані на попередження порушення або на відновлення порушеного, невизнаного, оспорюваного цивільного права чи інтересу.

У межах категорії способів захисту варто апелювати до таких понять, як належний та ефективний спосіб захисту. Це дуже важливо, оскільки, з одного боку, адвокат, який готує звернення до суду, повинен відповідним чином викласти позовні вимоги, а з іншого боку, суд має закріплений процесуальним законодавством обов’язок відреагувати на таке звернення. Як приклад Віталій Уркевич навів постанову КГС ВС від 8 травня 2018 року у справі № 910/1607/17, де зазначено, що суд і сторона, яка звертається до суду, мають передусім дбати про належний спосіб захисту. Тобто вжиті заходи, про які просить сторона, повинні відповідати змісту порушеного права і правовій меті, до якої прагне суб’єкт захисту, а спосіб – характеру порушення. Також треба враховувати правові наслідки, які спричинило правопорушення.

В аспекті ефективності способів захисту прав слід звертати увагу на Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (зокрема, йдеться про ст. 6 щодо права на доступ до суду і ст. 13 щодо ефективного способу захисту прав), положення якої імплементовано до національного законодавства.

Як наголосив Віталій Уркевич, застосування ефективного способу захисту спричинює реальне поновлення порушеного права або припиняє неможливість задоволення інтересу, а в разі неможливості вказаного – забезпечує отримання відповідного відшкодування.

На прикладі постанови Великої Палати ВС від 19 січня 2021 року у справі № 916/1415/19 суддя зауважив, що, розглядаючи справу, суд насамперед має з’ясувати таке:

– чи передбачено обраний позивачем спосіб захисту законом або договором;

– чи передбачено законом або договором ефективний спосіб захисту порушеного права позивача;

– чи є спосіб захисту, обраний позивачем, ефективним для захисту його порушеного права у спірних правовідносинах.

Якщо суд дійде висновку, що обраний позивачем спосіб захисту не передбачений законом або договором та/або є неефективним для захисту порушеного права позивача, у цих правовідносинах позовні вимоги останнього не підлягають задоволенню. Однак якщо обраний позивачем спосіб захисту не передбачений законом або договором, проте є ефективним і не суперечить закону, а закон або договір у свою чергу не визначають іншого ефективного способу захисту, то порушене право позивача підлягає захисту обраним ним способом.

«Крім того, ефективний спосіб захисту сприятиме досягненню потрібних правових результатів, тобто матиме найбільший ефект у відновленні відповідних прав, свобод та інтересів настільки, наскільки це можливо», підкреслив Віталій Уркевич.

Детальніше із правовими висновками ВС щодо способів захисту земельних прав можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/39OlRsj.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).