Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 133

Війна вплинула на всі сфери економіки, й ІТ-галузь винятком не стала. Але, на відміну від інших галузей, інформаційні технології є важливими засобами, за допомогою яких Україна веде боротьбу з ворогом. Від рівня цих технологій, від їхньої ефективності та стійкості не в останню чергу залежить результат війни, а також швидкість відновлення України після її перемоги.

На цьому акцентував керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расім Бабанли на II Business & Legal IT Forum. У своєму виступі він зупинився на єдності судової практики як невід’ємній складовій принципу верховенства права.

Однією з вимог повноцінної інтеграції України в європейську сім’ю є забезпечення в країні верховенства права. За своєю суттю це багатоаспектний принцип, однією з частин якого є проста річ: якщо суд розглядає певну судову справу одним чином, то таким же чином він має розглянути іншу подібну справу. «Це буде означати єдність судової практики та гарантуватиме правову визначеність», – зауважив спікер.

З 2017 року в Україні сформувалася доктрина, яка в Європі називається jurisprudence constante (усталена судова практика). Згідно з національним законодавством висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, мають враховувати інші суди при застосуванні таких норм права. За цією концепцією судова практика має бути стабільною та не змінюватися залежно від того, який суддя розглядає справу. Це є запорукою передбачуваного правового поля, а також сприятливого інвестиційного клімату.

Расім Бабанли зазначив, що під час реалізації цієї концепції виникають певні проблеми. Щодня судова система генерує тисячі судових рішень. Наприклад, Верховний Суд щотижня розглядає приблизно 1000 судових справ. Осягнути такі обсяги інформації та якісно їх опрацювати – практично нереально жодному людському інтелектові. Водночас сучасні ІТ-інструменти можуть допомогти систематизувати цей інформаційний потік. Одним із таких інструментів є База правових позицій Верховного Суду, розроблена ВС за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice». Цей інструмент дає змогу вирішити два ключових завдання. Перше – забезпечити повнотекстовий пошук документів, друге – дібрати якісний та актуальний контент.

За словами спікера, ресурси, які юристи мають у своєму розпорядженні, не повною мірою відповідають сучасним запитам. Наприклад, Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) за пошуковими словами видає всі позиції, в яких є цей пошуковий запит, а юристу знадобиться тривалий час на опрацювання всіх результатів. Натомість База видає за запитом лише унікальні правові позиції. Отже, знайшовши певну правову позицію, юрист може бути впевненим у тому, що вона є актуальною, а всі інші пошукові результати стосуються інших правових аспектів.

Расім Бабанли продемонстрував учасникам заходу роботу Бази та детальніше зупинився на видах пошукових інструментів. Класичний інструмент – пошук за словами. При цьому користувач за своїм запитом отримає актуальну практику, систематизовану за певними розділами. Також правові позиції в Базі можна шукати за посиланням на ЄДРСР. Наприклад, є рішення першої чи апеляційної інстанції, і юристу треба спрогнозувати перспективи подальшого оскарження. Тож можна скопіювати посилання на рішення, оприлюднене в ЄДРСР, вставити це посилання в Базу, і База запропонує релевантну практику Верховного Суду, за якою можна оцінити перспективність оскарження. Також База надає можливість пошуку за повним текстом чи фрагментом документа.

Також спікер наголосив на тому, що зараз База оновлена і дозволяє добирати не лише релевантну практику Верховного Суду, а й актуальну з цього питання практику ЄСПЛ. «Ми продовжуємо працювати над удосконаленням пошукових інструментів задля покращення роботи Бази. Попри те, що ця ідея реалізована, вона має технічний потенціал для розвитку», – запевнив Расім Бабанли, закликаючи ІТ-фахівців висловлювати свої ідеї щодо вдосконалення ресурсу.

II Business & Legal IT Forum організувала газета «Юридична практика» 5 жовтня 2022 року.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).