Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 319

8 липня 2020 року відбулося шосте засідання підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації Україна – ЄС у форматі відеоконференції з Брюсселем. Верховний Суд в обговоренні щодо імплементації Україною реформ у судовій системі представляв суддя Верховного Суду, Секретар Великої Палати ВС Всеволод Князєв.

Суддя ВС зазначив, що євроінтеграційні процеси є надзвичайно важливими та першочерговими для України, і нагадав, що на найвищому рівні політичного діалогу – на Саміті Україна – ЄС, що відбувся 2018 року, напрямок співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки було визначено як один із пріоритетних. Він зауважив, що таке співробітництво спрямоване, зокрема, на зміцнення судової влади, підвищення її ефективності, гарантування її незалежності та неупередженості, а також на боротьбу з корупцією.

Всеволод Князєв звернув увагу учасників засідання на здобутки, яких досягла судова система України з початку імплементації судової реформи 2016 року, серед яких, в тому числі, створення у 2017 році оновленого Верховного Суду, що за час своєї діяльності розглянув уже понад 234 тисячі справ, незважаючи на факт початку роботи повним складом з травня 2019 року. Деякі з інститутів продовжують своє реформування і стикаються з проблемами, які потребують невідкладного вирішення, серед них незавершеність реформування судів першої та другої інстанцій, незакінчення процедур оцінювання суддів цих інстанцій та конкурсних процедур добору суддів тощо.

«На сьогоднішній день кадровий голод в судах першої та другої інстанцій складає близько 40 %. Це питання як одне з основних було відзначено у висновку Венеційської комісії від 6–7 грудня 2019 року, яким було привернуто увагу України до цієї проблеми, а також до деяких інших проблем, які виникли після набранням чинності Законом № 193-IX, а саме: зменшення кількості суддів Верховного Суду, обмеження суддівської винагороди та зменшення гарантій суддів під час дисциплінарних проваджень», – зауважив доповідач.

Секретар Великої Палати ВС нагадав, що в подальшому деякі з положень цього закону були визнані неконституційними, зокрема, було скасовано необхідність зменшення кількості суддів Верховного Суду, обмеження їхньої заробітної плати, а також запроваджено необхідність завершення об’єднання Верховного Суду та Верховного Суду України і, відповідно, закінчення процедур формування оновленого Верховного Суду. Наразі розроблено та подано на розгляд до Верховної Ради України законопроєкт, що врегульовує проблемні питання, окреслені у висновку Венеційської комісії.

«Першим завданням на сьогодні для України у реформуванні судової системи є якнайшвидший запуск роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України шляхом обрання членів комісії та врегулювання співвідношення повноважень ВККС та ВРП відповідно до рекомендацій Венеційської комісії. Наслідком цього буде якнайшвидше призначення близько 800 суддів на посади у судах першої та другої інстанцій. Вирішення цього завдання також буде спрямовано на виконання рекомендацій наших європейських партнерів. І завдання номер три – це фінансове забезпечення судів, яке на сьогоднішній день є проблемним», – підкреслив суддя.

Окремо Всеволод Князєв наголосив на важливій ролі міжнародної співпраці Верховного Суду з Європейським Союзом та Радою Європи в рамках проєктів, які надають значну підтримку ВС та сприяють ефективному перебігу євроінтеграційних реформ в Україні, серед яких: проєкт ЄС «Право-Justice», проєкт Twinning «Верховний Суд: Посилення інституційної спроможності Верховного Суду у сфері захисту прав людини на національному рівні», проєкт ЄС «Антикорупційна ініціатива ЄС», проєкт РЄ «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», проєкт РЄ «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини», проєкт РЄ «Подальша підтримка виконання Україною рішень в контексті статті 6 Європейської конвенції з прав людини», проєкт РЄ «Дотримання прав людини в системі кримінальної юстиції України», проєкт РЄ «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», проєкт РЄ «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні».

На завершення доповіді Всеволод Князєв висловив подяку за підтримку реформи Верховного Суду і надану допомогу для розбудови його інституційної спроможності та підтвердив зацікавленість ВС у подальшій співпраці з Представництвом ЄС, експертами РЄ, Венеційською комісією, ОБСЄ, КМЄС та іншими європейськими установами й ініціативами.

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).