Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 416

Член Вищої раді правосуддя Світлана Шелест прокоментувала виданню «Судово-юридична газета» Рішення Конституційного Суду України від 28 серпня, яким було визнано неконституційним обмеження суддівської винагороди на період дії карантину.

«Згідно з Рішенням Конституційного Суду України усі зміни, внесені в квітні 2020 року до Закону «Про Державний бюджет України», визнані неконституційними і втратили чинність з дня ухвалення Рішення Конституційним Судом, тобто з 28 серпня 2020 року. Таким чином, вже з 29 серпня не існує ніяких обмежень для виплати суддівської винагороди в колишньому обсязі», – зауважила Світлана Шелест.

За її словами, для відновлення виплат суддівської винагороди в повному обсязі після Рішення КСУ вже не потрібні будь-які розпорядчі акти чи нові рішення Верховної Ради або Кабінету Міністрів.

«Виплати в повному обсязі повинні поновитися автоматично за аналогією з Рішенням КСУ від 4 грудня 2018 року 11-р/2018, яким була усунена різниця в оплаті праці суддів, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання і з якихось причин його не завершили», – розповіла виданню Світлана Шелест.

Вона звернула увагу на те, що в пункті 4.3 Рішення Конституційний Суд України чітко вказав: обмеження у виплаті суддівської винагороди може встановлюватися тільки за умов наявності в країні воєнного або надзвичайного стану. Однак навіть у такому випадку обмеження повинно впроваджуватися пропорційно, із встановленням чітких часових строків і в жорсткій відповідності до Конституції України.

Як зауважила Світлана Шелест, КСУ прямо вказав у Рішенні, що після закінчення терміну дії обмежень суддям має бути також виплачена у якості компенсаціїя та частина винагороди, яка була фактично втрачена за час дії карантинних обмежень, оскільки суддівська винагорода є складовим елементом статусу судді, визначеного Конституцією України.

Нагадаємо, що 28 серпня 2020 року Конституційний Суд розглянув подання Верховного Суду і визнав неконституційним введене в квітні обмеження суддівської винагороди та зарплат топ-чиновників, представників правоохоронних відомств, членів Вищої ради правосуддя, суддів КСУ тощо в розмірі 10 мінімальних заробітних плат (47 230 грн).

Таким чином, виплати суддівської винагороди повинні поновитися в розмірі, встановленому Законом «Про судоустрій і статус суддів» станом на 1 січня 2020 року, згідно з яким базовий посадовий оклад суддів судів першої інстанції становить 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, суддів апеляційних судів та суддів вищих спеціалізованих судів – 50 прожиткових мінімумів.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).