Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 347

Суддівська спільнота має консолідувати свої зусилля для того, щоб не допустити втілення законодавчих новел, які суперечать Конституції України і порушують засади судочинства. Про це член Вищої ради правосуддя Світлана Шелест сказала під час зустрічі з головами та заступниками голів місцевих загальних, господарських та адміністративних судів, яка відбулася за ініціативи Національної школи суддів України у форматі відеоконференції.

Світлана Шелест розповіла про головні функції та завдання Вищої ради правосуддя як ключового конституційного органу судової влади: «Ознакою правової держави є наявність органу суддівського врядування, який покликаний гарантувати незалежність судової гілки влади і захищати кожного суддю. Відповідно до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» за квотним принципом сформовано якісно новий орган. На сьогодні він повністю оновлений – із шістнадцяти делегованих членів одинадцять працюють близько одного року. Спектр наших повноважень широкий – питання суддівської кар’єри, дисциплінарної відповідальності суддів, забезпечення незалежності і авторитету правосуддя, нормативно-правова робота».

За словами Світлани Шелест, одним із пріоритетів у роботі ВРП є захист авторитету правосуддя та незалежності суддів. «З 2017 року до сьогодні до Вищої ради правосуддя надійшло понад півтори тисячі повідомлень суддів про втручання у їхню діяльність щодо здійснення правосуддя. Близько 1300 таких повідомлень ВРП розглянула і ухвалила відповідні рішення. В окремих випадках Вища рада правосуддя звернулась із заявами до високопосадовців щодо необхідності дотримання конституційних гарантій незалежності, недоторканності суддів, неприпустимості втручання у діяльність суду, посилення охорони судів. Позиція Ради зводиться до того, що органи державної влади і посадові особи не повинні вчиняти будь-яких дій, що підривають авторитет правосуддя, брати участь в інформаційних кампаніях, спрямованих на дискредитацію судової влади. Адже довіра і повага до суддів є гарантією ефективної системи правосуддя», – зазначила член ВРП.

Надзвичайно важливою, на її переконання, є робота Ради над консультативними висновками щодо законопроєктів. «Із серпня 2019 року суб’єктами законодавчої ініціативи до парламенту внесено 58 законопроєктів, які стосуються роботи судів чи статусу суддів. ВРП затвердила 42 консультативні висновки. З 2017 року до початку роботи Верховної Ради нинішнього скликання ВРП надала 56 висновків», – розповіла Світлана Шелест.

Вона наголосила, що в умовах безперервних змін законодавчої бази судам надзвичайно складно працювати, оскільки немає стратегічного бачення – у якому напрямі рухається судова реформа, чим мають увінчатися все нові й нові ініціативи.

Член ВРП акцентувала увагу на потребі відображення у законодавстві фахової точки зору суддівської спільноти. Для цього потрібно внести зміни до Регламенту Верховної Ради України та передбачити обов’язковість розгляду та врахування консультативних висновків ВРП під час ухвалення законопроєктів. Оптимальним було б надати ВРП право законодавчої ініціативи, адже у представників судової влади і ВРП є професійне бачення напрямів розвитку правосуддя. Зазвичай парламентарі майже не зважають на позиції суддівського корпусу, що призводить до погіршення доступу до правосуддя.

Світлана Шелест розповіла, що для акумулювання конструктивних пропозицій ВРП ініціювала створення робочої групи з удосконалення законодавства у сфері судоустрою і статусу суддів. До неї планується залучити професійні та громадські об’єднання суддів, наукову спільноту та міжнародні організації, які співпрацюють з Україною у сфері права та судочинства.

Член ВРП також висловила вдячність суддівському корпусу за формування позиції щодо розробленого Національним агентством з питань запобігання корупції проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки: «Надзвичайно важливо, що суддівський корпус відгукнувся – понад двісті судів надіслали нам свої пропозиції та зауваження щодо проєкту, надали аналітику органи суддівського самоврядування, асоціації суддів. Ми узагальнили ці позиції і відповідно до рішення Ради надіслали до парламенту. Сподіваємося, що цього разу позицію суддівського корпусу щодо неприпустимості закріплення у законодавстві антиконституційних норм не проігнорують. Адже сама по собі реформа органів правосуддя не є суто антикорупційним заходом і має здійснюватися не тільки в інтересах боротьби з корупцією, а, головним чином, з метою вдосконалення й підвищення ефективності роботи судів, органів суддівського врядування, а отже, і державного апарату країни загалом», – наголосила Світлана Шелест.

Наостанок вона зауважила: «Ми маємо разом долати виклики. Для нас важливо консолідували свої зусилля, не бути байдужими до процесів законотворчості і відстояти позиції, щоб вкотре не були допущені помилки, які нашкодять суспільству. Майбутнє судової влади залежить від кожного з нас. Законодавчі зміни, які суперечать Конституції і порушують засади судочинства, неприпустимі».

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).