Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 134

Вища рада правосуддя наполягає на необхідності проведення Національним агентством з питань запобігання корупції аналізу стану виконання кожного із заходів, передбачених попередньою Антикорупційною стратегією, та надання відповідного звіту до затвердження стратегії на новий період. Про це член Вищої ради правосуддя Світлана Шелест сказала під час зустрічі з головами апеляційних судів, яка відбулася у Верховному Суді.

«Перед затвердженням нового документа потрібно проаналізувати результати попередніх змін. Без ґрунтовного аналізу недоцільно міняти те, що вже запроваджено і високо оцінено, в тому числі і нашими міжнародними партнерами», – зазначила Світлана Шелест.

Вона зауважила, що реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, яке відбувалося впродовж останніх років, сприяло наближенню української системи правосуддя до європейських стандартів. На сьогодні спостерігається позитивна тенденція у зростанні рівня професіоналізму, підвищенні ефективності та якості судової системи, а також у зниженні рівня корупції.

За словами члена ВРП, у консультативному висновку Вищої ради правосуддя щодо проєкту Закону України «Про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки» наголошено, що детальний аналіз стану виконання кожного із заходів, передбачених попередньою стратегією, не здійснений, хоча це є обов’язковою передумовою для розробки нової стратегії. Законодавча вимога щодо аналізу результатів виконання попередньої стратегії є цілком логічною, адже без цього неможливо визначити подальші напрями, проблеми та механізми їх вирішення на наступний період.

Світлана Шелест застерегла від запровадження новел, які можуть заблокувати роботу органів суддівського врядування чи ускладнити роботу судів.

Також вона зауважила, що під час зміни законодавства необхідно запровадити реальні механізми запобігання впливу на суддів, втручанню у їхню діяльність. «Кількість повідомлень суддів про втручання у їхню діяльність надмірна – лише з початку 2020 року ми розглянули понад 250 таких звернень. ВРП щодня бореться за незалежність судової влади, ми реагуємо невідкладно, але реальні важелі для виправлення ситуації у ВРП відсутні», – сказала вона.

Член ВРП приділила увагу питанню кадрового забезпечення судів: «За дев’ять місяців Вища рада правосуддя звільнила у відставку понад 220 суддів. Кількість суддівських заяв про відставку лише збільшується. Водночас ВРП розглянула і внесла Президенту 446 подань про призначення на посади суддів місцевих судів». За словами Світлани Шелест, пришвидшити добір може ухвалення законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких Законів України щодо заповнення вакантних посад суддів місцевих судів» (реєстр. № 4055).

Законопроєкт стосується завершення процедур кваліфікаційного оцінювання 368 суддів. Ним пропонується до моменту формування складу ВККСУ покласти на ВРП повноваження із завершення процедури добору 368 кандидатів та провести конкурс на зайняття вакантних посад суддів місцевих судів. Передбачається, що Національна школа суддів України буде залучена до перевірки практичних завдань, виконаних учасниками конкурсу.

Світлана Шелест також розповіла про дисциплінарну практику ВРП: «З початку року ВРП розглянула 10 458 дисциплінарних скарг щодо суддів. Така кількість скарг не є свідченням того, що суддівський корпус погано працює. Скаржники не розуміють, що оскарженню до ВРП не підлягають процесуальні дії судді чи винесені судові рішення. Водночас є скарги на несвоєчасне виготовлення судових рішень, невнесення їх до єдиного реєстру. ВРП ретельно вивчає кожну ситуацію і, приймаючи рішення, зважає на те, наскільки надмірним є навантаження суддів. ВРП ухвалила 93 рішення про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Це ті випадки, на які неможливо було не реагувати».

Вища рада правосуддя вживає всіх заходів для забезпечення захисту авторитету правосуддя, підзвітності, функціональності судової влади, наголосила Світлана Шелест та закликала суддів не стояти осторонь процесу реформування судової системи.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 15 августа 2022

Новини