11 вересня 2020 року з ініціативи Вищої ради правосуддя було підписано Меморандум про співробітництво між ВРП та Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова. З боку ВРП документ підписав заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, з боку університету – ректор ОНУ імені І.І. Мечникова Ігор Коваль та декан економіко-правового факультету Вячеслав Труба.
Меморандум про співробітництво передбачає правову основу для встановлення та розвитку довгострокових відносин між установами з метою активізації професійної взаємодії та практичного співробітництва у сфері аналізу законодавства, що стосується судової влади, реалізації спільних науково-правових заходів, спрямованих на обговорення актуальних питань правозастосування, та обміну досвідом.
У межах співпраці сторони домовилися про проходження студентами, аспірантами, докторантами та науково-педагогічними працівниками навчальної, науково-дослідної та переддипломної практики у Вищій раді правосуддя, сприяння з боку представників ВРП у зборі матеріалів співробітниками та студентами університету для підготовки наукових робіт.
Планується, що члени Вищої ради правосуддя братимуть участь у навчальному процесі економіко-правового факультету ОНУ імені І.І. Мечникова.
Цього дня був підписаний і Меморандум про співробітництво між ВРП та Національним університетом «Одеська юридична академія».
Як повідомлялось, 9 липня 2020 року Вища рада правосуддя підписала Меморандум про співробітництво з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.
Довідково:
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова – один із провідних науково-освітніх центрів України, перший вищий навчальний заклад у південному регіоні країни. Витоки університетської освіти на півдні України сягають початку ХІХ ст., а точніше 1817 року, коли був заснований знаменитий Рішельєвський ліцей. Нині в університеті навчаються понад десять тисяч студентів та працюють півтори тисячі викладачів. Щороку університет проводить кілька десятків міжнародних конференцій, публікує сотні монографій, підручників і навчальних посібників та тисячі наукових статей.