Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 242

У березні 2020 року жінка звернулася до суду із позовом до центру первинної медико-санітарної допомоги про відшкодування майнової та моральної шкоди, пояснивши, що є інвалідом І групи, інвалідом з дитинства, у зв`язку з чим має право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 % їх вартості. Втім, лікувальним закладом їй було відмовлено у видачі рецептів на придбання лікарських засобів з гарантованою державою матеріальною допомогою, у зв’язку із чим їй довелося придбати ліки за власні кошти у повному обсязі.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач просила стягнути з відповідача майнову шкоду у сумі 50 % вартості придбаних нею лікарських засобів та моральну шкоду у розмірі 6 тис. грн., пов`язану із погіршенням стану здоров`я, оскільки жінка своєчасно не змогла пройти необхідне лікування.

Рішенням місцевого суду відмову у видачі пільгових рецептів було визнано протиправною, стягнуто з лікувального закладу матеріальну шкоду за рахунок бюджетних асигнувань, що передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров`я, проте у відшкодуванні моральної шкоди було відмовлено.

В апеляційній скарзі позивачка послалась на те, що суд безпідставно відмовив їй у відшкодуванні моральної шкоди, адже внаслідок несвоєчасного надання відповіді на її заяву та відмови у видачі пільгових рецептів протягом двох місяців позивач не отримувала призначене лікування, що призвело до погіршення стану її здоров`я і змусило вжити заходів щодо відшукання коштів для придбання медичних препаратів з повною їх оплатою.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів Херсонського апеляційного суду, враховуючи вимоги розумності, виваженості та справедливості, характер протиправних дій лікувального закладу, оцінюючи характер та обсяг страждань, яких зазнала позивачка у зв`язку з відмовою відповідача у видачі пільгових рецептів на придбання необхідних їй лікарських засобів, які вона вимушена була придбати за власні кошти задля підтримання життєво важливих показників свого здоров`я, дійшла висновку про можливість часткового задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача на її користь 1000,00 грн. моральної шкоди.

Судові рішення у вказаній справі доступні до перегляду в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 661/1264/20.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).