Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 385

У Вищій раді правосуддя відбулося обговорення пропозицій до проєкту Щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік.

Свої пропозиції до проєкту Щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2020 рік висловили представники Верховного Суду, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Національної школи суддів України, Служби судової охорони, судів, Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, органів суддівського самоврядування, Офісу Генерального прокурора, наукових установ та вищих навчальних закладів.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя у співпраці з органами суддівського самоврядування, іншими органами та установами системи правосуддя, громадськими об’єднаннями готує і оприлюднює щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. Відповідні повноваження передбачені пунктом 7 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова зазначила, що, врахувавши минулорічні напрацювання та рекомендації професійної спільноти й експертів, ВРП затвердила структуру щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні (рішення № 3475/0/15-20 від 10 грудня 2020 року). За її словами, у грудні 2020 року це рішення було направлено судам, органам суддівського врядування та науковим установам задля надання пропозицій та зауважень. Дев’ятнадцять судів вже надали свої пропозиції.

Член ВРП Віктор Грищук наголосив, що Вища рада правосуддя у своїй діяльності, у тому числі під час підготовки доповіді, демонструє відкритість перед суспільством та готовність до тісної співпраці. «Обговорення дасть змогу виявити ті аспекти, які недостатньо відображені у доповіді, врахувати зауваження. Пропозиції будуть використані для вдосконалення документа. Поєднання підходів суддів, представників органів суддівського врядування та науковців дасть можливість вийти на нову якість документа», - вважає він.

Важливість доповіді також відзначив старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Микола Сірий, який вважає доповідь документом загальнодержавного значення.

Обговорюючи чергові реформаторські ініціативи, член ВРП Віктор Грищук зазначив, що перш ніж втілювати зміни, потрібно виробити концепцію судової реформи. «Необхідно чітко уявляти мету і кінцевий результат. Ледь не на кожному перехресті кричать про судову реформу, однак нема ні плану дій, ні дорожньої карти. Ще не звершена реформа, розпочата у 2016 році», - зауважив він та закликав надсилати пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства до ВРП, де над ними працюватиме спеціально сформована робоча група.

Системний підхід до реформування судоустрою підтримує також Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова. Вона висловилася і за надання ВРП права законодавчої ініціативи задля посилення ролі конституційного органу суддівського врядування у формуванні профільного законодавства.

Учасники зібрання наголошували, що критичні проблеми, відображені у доповіді за 2019 рік, – кадровий дефіцит та неналежне фінансування – не вирішені у 2020, 2021 роках. Зокрема, фінансування судів першої та апеляційної інстанцій у 2020 році становило лише 65 % від потреби. Не покращилася ситуація і у цьому році. Нагадаємо, що Вища рада правосуддя, Рада суддів України, Державна судова адміністрація України неодноразово зверталися до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Верховної Ради України, Комітету ВРУ з питань правової політики та Комітету ВРУ з питань бюджету, народних депутатів та повідомляли, що наявний обсяг фінансування ставить під загрозу можливість здійснення правосуддя в Україні.

В обговоренні пропозицій до щорічної доповіді взяли участь понад 60 учасників. Більшість з них висловилися за дотримання гарантій незалежності суддів, наголосили на неприпустимості огульної критики та політичної реакції на рішення судів.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 27 марта 2025

Новини