Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 495

Дмитро Мовчан, член Ради суддів України, суддя Ленінського районного суду міста Дніпропетровська, уповноважений РСУ з питань розвитку суддівського самоврядування у Дніпропетровській області, кандидат юридичних наук, був гостем програми "Грані" на 34 телеканалі. Передача була присвячена питанням недофінансування судової гілки влади та кадрового голоду. Зокрема, йшлося про незалежність судової влади від законодавчої і виконавчої, про нові законодавчі ініціативи щодо судової реформи, про забезпечення діяльності судів, про роботу судів та суддів в умовах карантину.

Відповідаючи на запитання ведучої щодо стану фінансування судової гілки влади, Дмитро Мовчан зазначив, що судова гілка влади перманентно перебуває в боротьбі за свою незалежність і справа в тому, що виконавча та законодавча гілки влади начебто розуміють потреби судової, але вже не перший рік відзначається зменшення обсягів фінансування.

"Слід зазначити, що обсяг недофінансування у 2020 році є найвищім і ми вже давно такого не пам’ятаємо. Судовий корпус сприймає це як наступ на незалежність. Ми всі розуміємо, що за допомогою фінансового інструментарію можна нівелювати будь-яку судову систему, будь-якої країни. Суди не мають власного бюджету, вони оперують тими цифрами, які їм представляють з державного бюджету України для виконання своїх функцій. І питання тут не тільки в заробітних платах суддям і працівникам апарату, питання, перш за все, в матеріально-технічному забезпеченні самого процесу правосуддя. Для того, щоб суддя розглянув справу йому необхідно, принаймні, повідомити всіх учасників процесу про те, що відбувається публічний процес за їх участю. Зараз недофінансування сягнуло того рівня, що сьогодні ми не можемо це зробити коштом держави. Фактично, можна констатувати порушення конституційного права доступу громадян до суду. Тому фактично говорити про незалежність в таких умовах дуже важко. Ми постійно звертаємось, ми говоримо про ці проблеми. Ми не вимагаємо якихось привілеїв, ми вимагаємо те, що необхідно за законом для нормального забезпечення процесу відправлення правосуддя",- сказав член Ради суддів України.

Щодо кадрового забезпечення судів, що упродовж останніх років суттєво погіршилось і у судах в середньому не вистачає 40% суддів, Дмитро Мовчан підкреслив, що найгірша ситуація в судах першої та апеляційної інстанцій. З 2014 року жодного нового судді не було призначено і в останні місяці ситуація з кадровим забезпеченням судів має тенденцію до ще більш суттєвого погіршення. Є певні кроки з боку Вищої ради правосуддя щодо внесення поданнь Президенту про призначення суддів, але поки кадрових рішень немає.

"Як це питання вирішити? Тут має бути тільки законодавча ініціатива. Верховна рада України має зібратись і забезпечити певний механізм. Станом на сьогодні Вища кваліфікаційна комісія суддів України, яка за законом повинна здійснювати добір кадрів, перевірку і всі кадрові процедури щодо призначення суддів, її не існує. Вона не призначена. Ми в такому вакуумі вже майже рік знаходимось. І поки що ситуація не виглядає такою, яка має вирішитись найближчим часом. Тому тут має бути політична воля і воля законодавця. Щоб швидко, оперативно і у вільний спосіб задати вектор руху по цьому напрямку. Для того щоб провести чесні і прозорі конкурси та призначити на вакантні посади в апеляцію суддів, щоб заповнити першу інстанцію шляхом добору суддів з резерву який існує", - підсумував Дмитро Мовчан.

Які ще питання обговорювалися під час ефіру дивіться тут.

Нагадаємо, за результатами засідання 5 червня 2020 року Рада суддів України звернулась до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Верховної Ради України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народних депутатів України з вимогою негайно розглянути питання щодо збільшення видатків Державній судовій адміністрації України на забезпечення здійснення правосуддя судами першої та апеляційної інстанцій у необхідному обсязі.

За повідомленням Пресслужби РСУ


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).