Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 230

У Києві відбулося перше фахове обговорення національної дискусії "Доступ до правосуддя: реалії та перспективи". Ініціатором такого обговорення виступила Вища рада правосуддя, а участь в ньому взяли майже 50 представників органів та установ системи правосуддя, судді, адвокати, міжнародні та національні експерти, науковці, члени провідних громадських організацій та асоціацій, представники виконавчої та законодавчої гілок влади, правники, які відповідають за прийняття рішень у судовій владі. Всі заявлені учасники долучилися до обговорення законопроєктів №№3711, 3711-1, 3711-2 та законопроєкту від Мін'юсту щодо внесення змін до норм, які стосуються питань судоустрою і статусу суддів у світлі висновку Європейської комісії "За демократію через право" (Венеційська комісія) від 9 жовтня 2020 року щодо законопроєкту № 3711.

Вітаючи учасників, Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко зазначив, що реформування у сфері правосуддя має бути відповідальним та виваженим, відповідати нормам Конституції України, міжнародним стандартам та принципам Ради Європи, а всім законодавчим змінам має передувати грунтовна та всеохоплююча дискусія у широких професійних колах.

Голова ВРП вважає, що на сьогоднішній день найбільшою проблемою для судової влади є гострий кадровий голод і саме крізь таку призму потрібно говорити про доступ громадян до правосуддя. "На сьогодні спостерігається тенденція відтоку суддівських кадрів вже на рівні апеляцій. І ситуація з відправленням правосуддя може стати, безумовно, критичною, коли суди апеляційних інстанцій будуть неспроможні розглядати той комплекс процесуальних питань, які належать до їхньої компетенції. Це позначиться на питаннях набрання судовими рішеннями законної сили, на питаннях запобіжних заходів і багатьох інших нагальних питань, які потрібно вирішувати невідкладно", - зазначив Андрій Овсієнко.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч поміж проблемних питань судової влади, які потребують першочергового вирішення, окрім кадрового голоду, що вже охопив й апеляційну інстанцію, назвав практичну відсутність належного фінансування, відсутність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та наявний ризик втрати своєї працездатності і Вищою радою правосуддя, яка на сьогодні є єдиним органом суддівського врядування, що не дозволяє остаточно заблокувати призначення суддів у суди.

"Ми знаємо, що нею було внесено більше як 400 кандидатур на призначення суддями, що дозволило хоч якось перекрити той відтік кадрів, який є у судовій системі, хоча це і не вирішило питання кадрового наповнення апеляційних судів. Тому ми маємо чітко визначити, які кроки нині мають бути першочерговими для того, щоб судова гілка влади продовжувала функціонувати і не зупинилася. І такими, безумовно, є ті кроки, які були запропоновані законопроєктом №3711, по якому РСУ висловила свою позицію, що, до речі, збігається з позицією Вищої ради правосуддя та Верховного Суду і ви про це знаєте", – підкреслив Богдан Моніч.

Голова Ради суддів України вважає, що законопроєкт №3711, при всіх його недоліках, які можуть бути усунуті в процесі обговорення, може бути прийнятним для судової влади, але його однозначно не слід розглядати як стратегічний документ.

"Сьогодні також відбулося засідання робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя Комісії з питань правової реформи при Президентові України, де було вирішено, що ми все ж будемо напрацьовувати певну стратегію розвитку судової гілки влади, не реформування, а саме розвитку. Бо чим більше ми чуємо сьогодні слова "судова реформа", чим частіше і голосніше їх озвучують політики, тим більша кількість суддів виявляє намір піти у відставку", - підсумував Богдан Моніч.

Відтак, зважаючи на те, що це було перше фахове обговорення національної дискусії "Доступ до правосуддя: реалії та перспективи", учасники більше говорили про реалії. Вони зійшлися на думці, що в першу чергу потрібно розв'язати питання кадрового забезпечення судів, фінансування судової влади, відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, забезпечення незалежності суддів. Правники переконані, що не врегулювавши проблемні питання реальності, про перспективи судової влади говорити просто не буде з ким.

Рада суддів України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).