Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 244

30 жовтня 2020 року у Києві відбулося засідання Ради суддів України, у якому взяли участь 19 членів Ради у режимі відеоконференції, що дозволило розглядати питання порядку денного та приймати відповідні рішення.

На засіданні в.о. Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна надала членам Ради аналітичну інформацію щодо фінансового забезпечення судів першої та апеляційної інстанції у 2020 році та щодо проєкту держбюджету на 2021 рік.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що фінансове питання для судової влади впродовж року залишалось надзвичайно критичним, не вистачало коштів не тільки на матеріально-технічне забезпечення діяльності судів, а й на виплату заробітної плати працівників апарату судів.

"На адресу Ради суддів України продовжують надходити численні звернення від судів щодо серйозних проблем із матеріальним забезпеченням судочинства, особливо що стосується поштових відправлень, зупинка яких становить загрозу для здійснення судочинства, та низького рівня оплати праці працівників апаратів судів. І ці ключові питання ми маємо вирішувати спільно з ДСА України" – сказав Богдан Моніч.

Виконувачка обов'язків Голови ДСА України нагадала присутнім, що починаючи з 2019 році, як тільки був сформований проєкт закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік", ДСА України самостійно і спільно з іншими органами судової влади зверталася до законодавчої влади та відповідних структур виконавчої влади щодо запланованих неприпустимо низьких показників фінансового забезпечення діяльності судової влади на 2020 рік, а саме місцевих загальних та апеляційних судів.

"На 2020 рік обсяг планових показників становив 14,6 млрд грн, що лише на 511,9 млн грн або на 4 % більше ніж у 2019 році, при запланованому рівні інфляції 6 %. При цьому Міністерством фінансів України не було враховано збільшення розміру суддівської винагороди за рахунок збільшення кількості прожиткових мінімумів, через що, для забезпечення виплати суддівської винагороди у повному обсязі, ДСА України, при розподілі граничних обсягів видатків, довелось суттєво зменшити інші напрямки видатків, такі як фонд оплати праці працівників апаратів судів та інші поточні видатки на забезпечення судочинства. Тобто, нам не були доведені навіть ті обсяги, які доводились усім іншим державним органам. А якщо говорити про видатки розвитку, то їх у 2020 році не було передбачено зовсім", — підкреслила Людмила Гізатуліна.

Разом з тим вона зазначила, що на сьогодні ситуація з виплатою заробітної плати хоч і складна, але контрольована, оскільки, виходячи з тих обсягів і тієї заробітної плати, яку вже працівники апаратів отримали у 2020 році, вона є на рівні заробітної плати працівників інших державних органів. "Це головний аргумент Міністерства фінансів України, коли мова йде про виплату заробітної плати працівникам апарату судів. У Міністерстві фінансів вважають, що державні службовці у судовій системі такі ж державні службовці, як і в інших державних органах, а їхня зарплата відповідає зарплаті їхніх колег з інших державних органів влади"- сказала виконувачка обов'язків Голови ДСА України.

З її словами, критичним на даний момент залишається фінансування поточних видатків, дефіцит яких становить 631 млн грн. Проте, є розуміння проблеми у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики й робота у цьому напрямку продовжується.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч також підтвердив, що, нещодавно, Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики була озвучена принципова позиція про те, що Комітет не буде голосувати за проєкт бюджету на 2021 рік, поки не будуть враховані потреби судової гілки влади саме на забезпечення правосуддя у 2020 році і саме у частині, яка стосується забезпечення діяльності судів першої та апеляційної інстанції.

Відтак, члени Ради суддів одноголосно підтримали рішення щодо фінансового забезпечення судів першої та апеляційної інстанції, у якому зазначили, що такий обсяг фінансових ресурсів для судової гілки влади є відмовою держави фінансово забезпечити судову гілку влади на тому рівні, який би гарантував її незалежність, про яку йдеться у Конституції України, міжнародних актах та рішеннях Європейського суду з прав людини.

У рішенні Ради також звертається увага Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Верховної ради України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народних депутатів України, що наявний на сьогодні обсяг бюджетних призначень судової гілки влади є вкрай незадовільним і ставить під загрозу можливість відправлення правосуддя в Україні.

Рада суддів України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).