Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 359

23 липня 2020 р. в режимі відеоконференції відбулося представлення результатів ґендерного аудиту Державної судової адміністрації України, проведеного українсько-канадським проектом Підтримки судової реформи, та надано рекомендації з інтегрування ґендерного підходу.

На початку заходу, в якому взяли участь керівники структурних підрозділів ДСА України, з вітальним словом виступила заступник Голови Державної судової адміністрації України Людмила Гізатуліна. Заступник Голови ДСА України висловила глибоку вдячність учасникам українсько-канадського Проекту за системну та корисну роботу з формування та інтегрування ґендерного підходу в інституційну політику та повсякденну діяльність Державної судової адміністрації України. Людмила Гізатуліна також зазначила, фахівцями ДСА України щопівроку узагальнюється ґендерна статистика, вивчається ґендерна складова місцевих та апеляційних судів, ДСА України та її територіальних управлінь. Вказані узагальнення розміщуються на офіційному веб-сайті Державної судової адміністрації України в рубриці "Ґендерна статистика".

"Результати ґендерної статистки використовуються нами для запровадження законодавчих, регуляторних і стимулюючих механізмів, спрямованих на зменшення ґендерної асиметрії і дисбалансу у судовій системі, - зазначила Людмила Гізатуліна. - В першу чергу, це стосується керівних позицій. Сьогоднішній захід – це завершення тренінгів, які відбулися ще наприкінці 2018 року, але ми й надалі будемо продовжувати роботу у цьому напрямку".

Результати ґендерного аудиту Державної судової адміністрації України представила координаторка з питань ґендерної політики та судового адміністрування українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи, кандидат політичних наук Людмила Чернявська. Вона розповіла, що методологія проведення ґендерного аудиту розроблена Міжнародною організацією праці, в якій акцентується увага не так на контрольній, як на розвивальній, освітній складовій та обов’язковій участі колективу в процесі аудиту.

За словами Людмили Чернявської, під час ґендерного аудиту, який тривав з жовтня 2018 року до грудня 2019 року, було зроблено аналіз окремих норматино-правових та розпорядчих документів ДСА України, проведені анкетування персоналу, інтерактивні тренінги з ґендерного мейнстрімінгу, фокус-групові обговорення, інтерв’ю та індивідуальні співбесіди. Як зазначила доповідачка, завдяки цій комплексній роботі ґендерний аудит ДСА України став універсальним та ефективним засобом впровадження ґендерного підходу і просування політики ґендерної рівності. Результати гендерного аудиту дозволять закріпити отримані знання, перенести їх у площину повсякденного спілкування, що сприятиме формуванню ґендерно чутливого організаційного середовища.

"Серед рекомендацій за підсумками ґендерного аудиту ми пропонуємо ініціювати внесення змін до нормативно-правових актів у сфері державної служби, внутрішніх документів установи, а також, за великим рахунком, потребують внесення змін і Закони України "Про судоустрій і статус суддів", "Про Вищу раду правосуддя" щодо паритетного представництва жінок і чоловіків на керівних посадах, дотримання професійних стандартів рівного, ґендерно чутливого, неупередженого, вільного від стереотипів, ставлення до жінок ", - наголосила Людмила Чернявська.

Державна судова адміністрація України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).