Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 211

24 грудня 2020 року в онлайн-режимі відбувся круглий стіл «Відкритий діалог із стейкхолдерами: процедури банкрутства». У заході взяли участь судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Ніна Ткаченко та Сергій Жуков.

Головне питання, яке обговорювали учасники заходу – узгодженість та розмежування видів контролю за діяльністю арбітражних керуючих між державним органом з питань банкрутства, саморегулівною організацією арбітражних керуючих та господарським судом.

Як зазначила заступник секретаря судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС Ніна Ткаченко, з 1992 року , відколи існує законодавство про банкрутство, воно декілька разів змінювалось, а останні зміни були кардинальними. Зокрема, 21 жовтня 2019 року був уведений у дію Кодекс України з процедур банкрутства, яким визначено порядок проходження процедур банкрутства.

Що стосується принципу судового контролю при розгляді справи про банкрутство, то він полягає в тому, щоб відстежити правильність проходження процедури банкрутства, дотримання термінів та балансу інтересів як кредитора, так і боржника.

Говорячи про діяльності арбітражних керуючих, Ніна Ткаченко наголосила, що на сьогодні існує дискусійна проблема щодо повноважень арбітражного керуючого і можливості усунення його від виконання своїх обов’язків у справі про банкрутство, що передбачено ст. 28 Кодексу.

Судді судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС дійшли висновку, що при вирішенні питання щодо усунення арбітражного керуючого від виконання обов’язків суди все-таки мають з’ясовувати обставини, пов’язані з неналежним виконанням ним своїх обов’язків і тільки за наявності підстав та встановлених обставин, що арбітражний керуючий недобросовісно виконує свої обов’язки, вирішувати питання про його усунення.

На продовження теми щодо застосування принципу судового контролю процедур банкрутства висловився і суддя-спікер КГС ВС Сергій Жуков: «Сутність судового контролю у справах про банкрутство – це дотримання балансу між інтересами кредиторів та боржника. Але процедура банкрутства спрямована саме на те, щоб дійсно були задоволені вимоги кредиторів протягом найближчого часу, щоб ця процедура не затягувалась і здійснювалась відповідно до Кодексу. Суд здійснює контроль у процедурі банкрутства таким чином, щоб не втручатися безпосередньо у функцію та компетенцію арбітражного керуючого. Це дуже важливо, щоб суд своїми діями не підміняв саму компетенцію арбітражного керуючого під час судового контролю. На мою думку, треба звертати увагу саме на підтримання балансу між компетенцією суду і компетенцією арбітражного керуючого».

«Крім того, розгляд скарг на дії/бездіяльність арбітражного керуючого також важлива функція суду, і за наслідками такої скарги може бути як відсторонено арбітражного керуючого, так і призначено нового. У Кодексі виписані чіткі підстави для відсторонення арбітражного керуючого. Єдиний дискусійний момент – це відсторонення за рішенням комітету кредиторів. Найближчим часом саме Верховний Суд у своїй практиці дасть відповідь на це питання», – переконаний суддя-спікер.

Наостанок Сергій Жуков висловився про майбутні зміни до законодавства про банкрутство. Зокрема, йдеться про урядовий законопроєкт щодо внесення змін до КУзПБ: «Документ певним чином як виправляє технічні помилки, так і задає вектор самого розвитку процедур банкрутства. В ньому міститься безліч змін, які позитивно вплинуть саме на процедуру банкрутства і зроблять її більш зрозумілою як для боржника, так і для кредиторів».

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).