Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 223

Одеський окружний адміністративний суд завершив розгляд справи № 420/1801/20 за позовом Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Під час розгляду справи суд встановив, що за результатами проведеної позапланової перевірки працівниками головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Одеській області в приміщеннях та будівлях Одеської державної академії будівництва та архітектури встановлено ряд порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які відображені в Акті від 21.12.2019 № 538.

Стосовно порушень, зазначених в Акті у пунктах 2, 4, 9, 11, 14-19, 21, 24, 25, 29-31, 33-35, 36-39, 41, 44, 45, 47, 48 відповідачем не наведено обґрунтування щодо їх спростування та не надано доказів їх усунення. На спростування порушення двох пунктів (1 та 3) - не обладнання автоматичною пожежною сигналізацією, з виводом сигналів від приймально-контрольних приладів на пульт централізованого спостереження та не обладнання будівлі учбових корпусів та гуртожитків системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей відповідач надав до суду договір. За умовами договору здійснюється проведення цілодобового спостерігання за системами протипожежного захисту.

Але суд зазначає, що посилання відповідача на вищевказаний договір не є належним доказом усунення недоліків, оскільки доказів обладнання будівель учбових корпусів та гуртожитків відповідача автоматичною пожежною сигналізацією з виводом сигналів від приймально-контрольних приладів на пульт централізованого спостереження та системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей відповідачем до суду не надано.

Крім того ООАС наголошує, що належним доказом усунення порушень, зазначених в акті перевірки у пунктах 5-8, 10, 12, 13, 20, 22, 26-28, 36, 40, 46, 49, 52 можуть бути результати повторної перевірки органом ДСНС, а не лише надані до суду акти та договори. Тобто відповідач здійснивши усунення порушень повинен був звернутись до позивача із заявою про проведення відповідної перевірки.

Не усунення виявлених перевіркою порушень прямою дією впливає на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі. Суд дійшов висновку, що подальша експлуатація будівель Одеської державної академії будівництва та архітектури з виявленими порушеннями створює реальну та невідворотну загрозу життю та здоров'ю людей.

Отже, Одеський окружний адміністративний суд позов Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Одеської державної академії будівництва та архітектури задовольнив частково.

Суд застосував заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення експлуатації будівель Одеської державної академії будівництва та архітектури, за адресами: Одеська область, місто Одеса, вулиця Дідріхсона, 4, вулиця Старопортофранківська, 28, вулиця Дехтярна, 22, вулиця Банківська, 57, вулиця Дача Ковалевського, 138 за винятком проведення робіт з усунення недоліків вказаних в акті перевірки від 21.12.2019 № 538 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

В частині вимог позивача: відключення за допомогою фахівців енергопостачальних організацій будівель Одеської державної академії будівництва та архітектури від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок) - суд відмовив, оскільки позивачем не зазначено, які саме енергопостачальні організації повинні бути залучені до виконання таких робіт.

З повним текстом рішення ознайомитись можна за посиланням : Єдиний державний реєстр судових рішень.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).