Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 255

Тростянецький районний суд Сумської області розглянув цивільну справу за позовом мешканця міста Охтирка Сумської області про відшкодування моральної шкоди завданої незаконними діями органів досудового слідства та суду.

За обставинами справи у 2013 році стосовно 38-річного чоловіка було відкрито кримінальне провадження за фактом вимагання неправомірної вигоди у розмірі 6000 грн. З листопада 2013 року по вересень 2019 року чоловік перебував під слідством і судом.

Кримінальне провадження відносно чоловіка неодноразово розглядались Охтирським міськрайонний судом Сумської області, обвинувальні вироки переглядались Апеляційним судом Сумської області, Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ та новоствореним Верховним Судом.

У лютому 2016 року обвинувачений був визнаний винним у скоєнні кримінального правопорушення та призначили покарання у вигляді 2 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах строком на 2 роки. З березня по листопад 2016 року позивач відбував покарання у Державній установі «Сумський слідчий ізолятор». У листопаді 2016 року ухвалою касаційного суду обвинувальний вирок скасовано і чоловіка було вирішено негайно звільнити з-під варти в залі суду.

У січні 2019 року після нового розгляду кримінального провадження Охтирським міськрайонним судом Сумської області відносно засудженого ухвалено виправдувальний вирок, який Сумський апеляційний суд залишив без змін.

На момент затримання у 2013 році за підозрою у вчинені злочину чоловік проходив службу в органах внутрішніх справ. У результаті службового розслідування, проведеного за фактом відкриття кримінального провадження, позивача було звільнено із займаної посади.

Виправданий у січні 2020 року звернувся до суду, стверджуючи, що за час його кримінального переслідування він зазнав моральної шкоди, яку оцінив у 3 000 000 грн.

Під час судового розгляду, суд установив, що протягом майже 6 років позивач перебував під слідством та судом, він був незаконно затриманий, до нього застосовувались запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та у вигляді застави, він тривалий час був обмежений у вільному пересуванні як по території України, так і за її межами, був ізольований протягом 09 місяців від суспільства, родини та близьких осіб у Державній установі «Сумський слідчий ізолятор», у зв’язку з порушенням кримінального провадження його було звільнено зі служби в органах внутрішніх справ, він був позбавлений можливості забезпечити нормальне існування для себе та членів своєї сім`ї, було порушено його нормальні життєві зв`язки і спосіб життя.

Відшкодування моральної шкоди за час перебування під слідством чи судом провадиться виходячи з розміру не менше одного мінімального розміру заробітної плати за кожен місяць перебування під слідством чи судом (стаття 13 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду»).

Визначений законом розмір є мінімальним, а суд може застосовувати і більший розмір відшкодування.

Ураховуючи період перебування позивача під слідством та судом розмір відшкодування моральної шкоди не може бути меншим, ніж 330 610 грн. (4723 грн. х 70 місяців).

Проте, з огляду на обставини цієї справи, характер і обсяг страждань, тяжкість вимушених змін у життєвих і суспільних стосунках, ступінь зниження престижу, репутації, які відбулись у житті позивач, суд частково задовольнив позовні вимоги та стягнув на його користь 500 тисяч гривень відшкодування моральної шкоди за рахунок Державного бюджету України.

Наразі рішення не набрало чинності, на нього може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду протягом 30 днів дня складення повного тексту рішення.

З текстом рішення можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень, здійснивши пошук за номером справи 588/ 5399/19.

За повідомленням прес-служби суду


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).